19.10.2019 SPRÁVY

ADAM CIBUĽA: Kulturistika mi chýba.

Foto: TASR

Adam Cibuľa patril k slovenským reprezentantom v kulturistike. V roku 2009 vyhral Majstrovstvá Európy. O dva roky neskôr, na Majstrovstvách sveta v Bombaji skončil na 5. mieste.

55-ročný rodák z Hnúšte patril pred desiatimi rokmi k svetovej špičke v kulturistike.

"Mňa našli na ulici. Prechádzal som okolo haly, kde boli majstrovstvá Slovenska v kulturistike. Mal som väčšie ruky ako všetci tí, ktorí tam súťažili.  Hneď ma oslovili. Nevedel som ako mám držať činky v rukách. Všetko m naučili a za osem mesiacov som sa stal Majstrom Európy," povedal Adam Cibuľa v rozhovore pre Gipsy Television.Cibuľa napriek svojmu potenciálu, podľa viacerých ľudí, zlyhal. Nedostavil sa na niekoľko vyrcholových súťaží. Už bývalý kulturista v súčasnosti pracuje na stavbách ako zatepľovač a šport, ktorému sa venoval 22 rokov zavesil na klinec. Cibuľa by sa k nemu ale rád vrátil. 

"Kariéru som ukončil pre peniaze. Tento šport je veľmi drahý. Keby som mal sponzorov, tak by som to ešte skúsil a verím tomu, že by som bol úspešný," povedal Cibuľa pre Gipsy Television.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Pandémia zasiahla deti aj finančne. Štvrtina prišla o časť alebo o celé vreckové.

Prebiehajúca pandémia ochorenia COVID-19 má veľmi negatívne dopady na vzdelávanie detí, a to nie len na jednotlivých predmetoch v škole, ale aj na finančné vzdelávanie v domácnosti. 

Showbiz

Aven Romale! Odkazujú umelci pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Nikto nemôže poprieť, že ich temperament a cit pre umenie je ďaleko inde ako pri niektorých umelcoch. A práve na počesť Medzinárodného sviatku Rómov sa spojili mená ako Igor Kmeťo ml., Igor Kmeťo starší , Monika Bagárová, jej sestra Natalia, raper Kelso a Jan Bendig v skladbe "Aven Romale".