19.10.2019 SPRÁVY

ADAM CIBUĽA: Kulturistika mi chýba.

Foto: TASR

Adam Cibuľa patril k slovenským reprezentantom v kulturistike. V roku 2009 vyhral Majstrovstvá Európy. O dva roky neskôr, na Majstrovstvách sveta v Bombaji skončil na 5. mieste.

55-ročný rodák z Hnúšte patril pred desiatimi rokmi k svetovej špičke v kulturistike.

"Mňa našli na ulici. Prechádzal som okolo haly, kde boli majstrovstvá Slovenska v kulturistike. Mal som väčšie ruky ako všetci tí, ktorí tam súťažili.  Hneď ma oslovili. Nevedel som ako mám držať činky v rukách. Všetko m naučili a za osem mesiacov som sa stal Majstrom Európy," povedal Adam Cibuľa v rozhovore pre Gipsy Television.Cibuľa napriek svojmu potenciálu, podľa viacerých ľudí, zlyhal. Nedostavil sa na niekoľko vyrcholových súťaží. Už bývalý kulturista v súčasnosti pracuje na stavbách ako zatepľovač a šport, ktorému sa venoval 22 rokov zavesil na klinec. Cibuľa by sa k nemu ale rád vrátil. 

"Kariéru som ukončil pre peniaze. Tento šport je veľmi drahý. Keby som mal sponzorov, tak by som to ešte skúsil a verím tomu, že by som bol úspešný," povedal Cibuľa pre Gipsy Television.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Slovákom čokoláda chutí! Vlani jej každý obyvateľ zjedol 3,4 kg.

Celková spotreba čokolády a čokoládových cukroviniek na Slovensku podľa predbežných údajov Štatistického úradu SR v roku 2019 dosiahla 3,4 kg na obyvateľa. V súhrne to predstavovalo približne 18,5 tisíca ton.

Showbiz

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.