20.03.2020 SPRÁVY

3144 Slovákov požiadalo o návrat na Slovensko.

Ilustračné foto

Rezort slovenskej diplomacie v súvislosti s výskytom nového koronavírusu eviduje 3144 žiadostí o repatriáciu na všetkých kontinentoch.

"Na Slovensko už pricestovali občania SR z Tirolska, Maďarska či Prahy. V spolupráci s českými a maďarskými partnermi sme prepravili záujemcov z Maroka a Kanárskych ostrovov. Dnes, respektíve zajtra by mal prísť autobus z Ríma, rovnako autobus s 24 našimi občanmi zo Slovinska a Chorvátska. Zajtra by mala do Nemecka priletieť skupina ôsmich slovenských občanov z Dominikánskej republiky, ktorí boli repatriovaní špeciálnym nemeckým letom. Nasledovať bude ich doprava na Slovensko. Pozajtra očakávame príchod troch autobusov z Británie a ďalších troch autobusov z Holandska a 21. až 22. marca očakávame prílet našich občanov z Londýna," uviedol Juraj Tomaga z ministerstva zahraničných vecí. Dodal, že let zo Spojených štátov je v procese príprav.

Pri zabezpečení návratu na Slovensko majú prednosť tehotné ženy, maloletí, občania vyslaní do zahraničia za prácou a študenti slovenských univerzít. Najviac záujemcov je v Spojenom kráľovstve a v Spojených štátoch. Vysoký záujem je aj v Madride, v Rakúsku či v Berlíne.

"Pre všetkých občanov, ktorým pomôžeme s návratom do vlasti, platí povinná nariadená karanténa v zariadení určenom Ministerstvom vnútra, ktorá po negatívnom výsledku testovania môže pokračovať v domácom prostredí," uzavrel rezort diplomacie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.