20.03.2020 SPRÁVY

3144 Slovákov požiadalo o návrat na Slovensko.

Ilustračné foto

Rezort slovenskej diplomacie v súvislosti s výskytom nového koronavírusu eviduje 3144 žiadostí o repatriáciu na všetkých kontinentoch.

"Na Slovensko už pricestovali občania SR z Tirolska, Maďarska či Prahy. V spolupráci s českými a maďarskými partnermi sme prepravili záujemcov z Maroka a Kanárskych ostrovov. Dnes, respektíve zajtra by mal prísť autobus z Ríma, rovnako autobus s 24 našimi občanmi zo Slovinska a Chorvátska. Zajtra by mala do Nemecka priletieť skupina ôsmich slovenských občanov z Dominikánskej republiky, ktorí boli repatriovaní špeciálnym nemeckým letom. Nasledovať bude ich doprava na Slovensko. Pozajtra očakávame príchod troch autobusov z Británie a ďalších troch autobusov z Holandska a 21. až 22. marca očakávame prílet našich občanov z Londýna," uviedol Juraj Tomaga z ministerstva zahraničných vecí. Dodal, že let zo Spojených štátov je v procese príprav.

Pri zabezpečení návratu na Slovensko majú prednosť tehotné ženy, maloletí, občania vyslaní do zahraničia za prácou a študenti slovenských univerzít. Najviac záujemcov je v Spojenom kráľovstve a v Spojených štátoch. Vysoký záujem je aj v Madride, v Rakúsku či v Berlíne.

"Pre všetkých občanov, ktorým pomôžeme s návratom do vlasti, platí povinná nariadená karanténa v zariadení určenom Ministerstvom vnútra, ktorá po negatívnom výsledku testovania môže pokračovať v domácom prostredí," uzavrel rezort diplomacie.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.