25.11.2019 SHOWBIZ

VIDEO: Junior Eurovíziu vyhrala poľská Rómka.

Foto, video: Eurovision Song Contest/EBU

Poľská Rómka, Viki Gabor vyhrala spevácku súťaž Junior Eurovision Song Contest. Poľsko vďaka mladej speváčke vyhralo súťaž druhýkrát po sebe.

Viki Gabor získala 278 hlasov potom čo zaspievala skladbu s názvom Superhrdina. V súťaži bojovala proti mladým umelcom z 18 krajín.

O hlavnú cenu bojovalo Albánsko, Arménsko, Austrália, Bielorusko, Francúzsko, Gruzínsko, Írsko, Taliansko, Kazachstan, Malta, Severné Macedónsko, Portugalsko, Holandsko, Rusku, Španielsko, Srbsko, Ukrajina a Wales.

12-ročná Viki Gabor pochádza z rómskej rodiny. Jej rodičia hrajú tradičnú rómsku hudbu a jej staršia sestra zase skladá piesne. Viki sa narodila v Nemecku, vyrastala vo Veľkej Británii a momentálne žije v Krakove.

Viki Gabor bola tento rok finalistkou poľskej verzie súťaže The Voice Kids. Svoj debutový singel s názvom Time vydala vo februári a na YouTube má takmer 3 milióny zhliadnutí.  Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.