01.01.2020 SHOWBIZ

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.

Len 20-ročný Václav Sivák z Ostravy prepísal české dejiny kickboxu. V Sarajeve si vybojoval zlatú medailu a stal sa tak prvým Čechom, ktorý sa môže pýšiť titulom majstra sveta v disciplíně K-1.

"Bol to môj sen, ale keď som titul vyhral, chcem ešte viac. Ak chce byť človek v niečom najlepší, tak je vždy nespokojný. Podľa mňa by sa takto mal riadiť každý športovec," povedal Sivák pre Gipsy Television.Sivák sa športu venuje od svojich piatich rokov. V posledných rokoch sa mu veľmi darí a získava jeden titul za druhým. Pred dvoma rokmi sa stal juniorským majstrom Európy. Vlani zvíťazil v kategórii mužov na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky. Sivák priznáva, že strach pre nebezpečný šport nemá.

"Mám strach len z prehry. Som pripravený zomrieť v ringu," povedal majster sveta v kickboxe. Mladý šampión je na svoj pôvod hrdý. Na zápasy pravidelne nosí aj rómsku vlajku.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

SAM KHERE: Ovplyvňuje náboženstvo život Róm?

Náboženské misie, ktoré fungujú v rómskych osadách, majú veľký vplyv na sociálne začleňovanie Rómov. Tvrdia to nielen experti, ale aj samotné cirkvi. Práca tradičných, ale i netradičných náboženských hnutí sa preto javí ako mimoriadne účinný nástroj.

Showbiz

Lucia Bikárová v SuperStar skončila!

Talentovaná speváčka Lucia Bikárová z Brna, nepostúpila medzi päť najlepších spevákov tohtoročnej súťaže a SuperStar opustila!