01.01.2020 SHOWBIZ

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.

Len 20-ročný Václav Sivák z Ostravy prepísal české dejiny kickboxu. V Sarajeve si vybojoval zlatú medailu a stal sa tak prvým Čechom, ktorý sa môže pýšiť titulom majstra sveta v disciplíně K-1.

"Bol to môj sen, ale keď som titul vyhral, chcem ešte viac. Ak chce byť človek v niečom najlepší, tak je vždy nespokojný. Podľa mňa by sa takto mal riadiť každý športovec," povedal Sivák pre Gipsy Television.Sivák sa športu venuje od svojich piatich rokov. V posledných rokoch sa mu veľmi darí a získava jeden titul za druhým. Pred dvoma rokmi sa stal juniorským majstrom Európy. Vlani zvíťazil v kategórii mužov na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky. Sivák priznáva, že strach pre nebezpečný šport nemá.

"Mám strach len z prehry. Som pripravený zomrieť v ringu," povedal majster sveta v kickboxe. Mladý šampión je na svoj pôvod hrdý. Na zápasy pravidelne nosí aj rómsku vlajku.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Vyhlásili 12. ročník ocenenia Roma Spirit.

Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.