01.01.2020 SHOWBIZ

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.

Len 20-ročný Václav Sivák z Ostravy prepísal české dejiny kickboxu. V Sarajeve si vybojoval zlatú medailu a stal sa tak prvým Čechom, ktorý sa môže pýšiť titulom majstra sveta v disciplíně K-1.

"Bol to môj sen, ale keď som titul vyhral, chcem ešte viac. Ak chce byť človek v niečom najlepší, tak je vždy nespokojný. Podľa mňa by sa takto mal riadiť každý športovec," povedal Sivák pre Gipsy Television.Sivák sa športu venuje od svojich piatich rokov. V posledných rokoch sa mu veľmi darí a získava jeden titul za druhým. Pred dvoma rokmi sa stal juniorským majstrom Európy. Vlani zvíťazil v kategórii mužov na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky. Sivák priznáva, že strach pre nebezpečný šport nemá.

"Mám strach len z prehry. Som pripravený zomrieť v ringu," povedal majster sveta v kickboxe. Mladý šampión je na svoj pôvod hrdý. Na zápasy pravidelne nosí aj rómsku vlajku.Preskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Pandémia zasiahla deti aj finančne. Štvrtina prišla o časť alebo o celé vreckové.

Prebiehajúca pandémia ochorenia COVID-19 má veľmi negatívne dopady na vzdelávanie detí, a to nie len na jednotlivých predmetoch v škole, ale aj na finančné vzdelávanie v domácnosti. 

Showbiz

Aven Romale! Odkazujú umelci pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Nikto nemôže poprieť, že ich temperament a cit pre umenie je ďaleko inde ako pri niektorých umelcoch. A práve na počesť Medzinárodného sviatku Rómov sa spojili mená ako Igor Kmeťo ml., Igor Kmeťo starší , Monika Bagárová, jej sestra Natalia, raper Kelso a Jan Bendig v skladbe "Aven Romale".