11.05.2022 SHOWBIZ

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Foto: Pitingo.com

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.

Spevák Pitingo sa narodil v malom španielskom meste s názvom Ayamonte. Patrí do provincie Huelva v Andalúzii. Práve tam najmä žijú španielski Rómovia. „Narodil som sa v skromnej krajine, v skromnej štvrti. Pamätám si, že som mal veľmi šťastné detstvo. Vyrastal som s babkou, s bratrancami a sesternicami. Celé dni sme boli na ulici. Pamätám si, že na z dvoch kartónov sme si vyrobili hračku. Ako deti sme na ulici robili trhy. V stánkoch sme predávali nami vyrobené hračky,“ takto opísal svoje detstvo spevák Pitingo pre portál El Espanol.

Áno, nosil som kufre!

Kým v súčasnosti spevák koncertuje po celom svete a užíva výhody medzinárodnej hviezdy, nemá problém hovoriť o tom, ako vyzeral jeho život pred hviezdnou kariérou.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pitingo (@pitingo)

„Presťahoval som sa do Madridu a pracoval som na letisku. Áno, nosil som kufre. Dlho som tam pracoval. Robil som aj zmrzlinára. Ťahal som dlhé smeny a večer som chodil do tablao. Prakticky som nespal," povedal Pitingo.Tablao je to miesto, kde sa konajú predstavenia flamenca. Jeho priekupníkmi sú v Španielsku práve Rómovia.


„Aby som prežil, pracovať som musel. Môj prvý veľký, naozaj veľký koncert bol v Chicagu. Vtedy som sa rozhodol odísť z letiska,“ uviedol spevák.

Afroameričania a Rómovia majú veľa spoločného.

Pitingo vytvoril svoj vlastný hudobný štýl, Soulería, ktorý ho aj celosvetovo preslávil. „Dôležitým momentom v mojej kariére, ktorý mi otvoril veľa dverí, bolo stretnutie s Rogerom Watersom z Pink Floyd a samozrejme, keď som sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný hudobný štýl, teda spojenie flamenca a afro-americkej hudby. To manželstvo vzniklo, pretože ma fascinovala Aretha Franklin a nikdy som neprestal počúvať Camaróna či Enriqueho Morenteho,“ povedala spevácka hviezda, ktorá momentálne žije v Dominikánskej republike.

„Afroameričania a Rómovia majú veľa spoločného, áno, verím v to a uvedomil som si to pri počúvaní Arethy. Spievame z chudoby, núdze a utrpenia. Nežil som v úplne chudobe, ale žil som veľmi skromne. Vďaka Bohu mi na stole nikdy nechýbal tanier s jedlom. U Rómov v cante sa z generácie na generáciu prenáša utrpenie. Moji starí rodičia boli veľmi chudobní ľudia. Babka spávala na ulici a žobrala jedlo, bolo to po vojne,“ dodal spevák.

Pitingo vydal niekoľko úspešných albumov. Okrem toho, obľubuje prespievať svetové hity, ktoré v jeho podaní, pre štýl Soulería, dostávajú nový rozmer. Pravidelne koncertuje v rôznych svetových metropolách. Jeho koncerty sú známe veľkou produkciou. Značnú časť jeho kapely, ako sú hudobníci a vokalisti tvoria práve Afroameričania.

Prevzaté: El Espanol

Vypočujte si Pitingove hityPreskočiť reklamu

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Kapelu Gipsy Culy oklamali. V NItre ju nevyplatili.

Kapela Gipsy Culy má ťažké srdce na obyvateľku mesta Nitra, ktorá ich údajne oklamala. Hudobníci totiž prišli odohrať krstiny, no žena ich vraj vopred odmietla vyplatiť.