13.04.2020 SHOWBIZ

Gitana spojila sily s talentovanými deťmi a ospevovaným hudobníkom.

Foto: Gitana

Výsledkom práce nadanej speváčky, ktorá sa už viac ako päť rokov venuje aj vyhľadávaniu detských talentov a mentoringu detí, je nový album s názvom Džas denašas - Gitana a talenty.

Gitana ako členka a lektorka Občianskeho združenia RomaIntegra vydala hudobný nosič s podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín s názvom Džas denašas – Gitana a talenty. K projektu si prizvala desať mladých talentov. „Som hrdá na moje detské talenty, o ktorých bude hudobný svet počuť veľa pozitívneho a verím, že keď raz budú úspešní oni, tak budem sedieť v prvej rade na ich koncertoch,“ povedala speváčka, pre ktorú je práca s deťmi najväčšou radosťou.

„Pociťujem to pri každom krásnom tóne a rada budem mladé talenty sprevádzať v začiatkoch ich kariéry,“ dodáva sympatická umelkyňa. S projektom plánuje, ak to okolnosti čoskoro umožnia, koncertovať so živou kapelou Finally, a to priamo pod vedením skvelého svetoznámeho hudobníka Eugena Botoša, vnuka slávneho Berkyho Mrenicu.

Na albume je desať piesní v troch jazykoch. Piesne sú naspievané v slovečine, rómčine a španielčine. Gitana napriek tomu, že rómsky jazyk stopercentne neovláda, sa ho učí a je hrdá na svoj rómsky pôvod. Jazyk si podľa nej treba zachovať, pretože je to jedna z identít rómskej národnostnej menšiny.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Na Luníku IX. si prvé dve rodiny postavia domy. Starosta avizuje aj nové byty.

Luník IX. je jednou z dvadsiatich dvoch mestských častí mesta Košice. Žije tam značná časť Rómov. Lokalita je známa zdevastovanými bytovkami a komunálnym odpadom, ktorý sa hromadil v okolí obydlí.

Showbiz

VIDEO: Transexuálka Jarka sa za noc stala hviezdou. Nakrútila už aj videoklip.

Transexuálka Jarka sa v priebehu niekoľkých týždňov dostala do pozornosti mnohých Rómov. Dôvodom sú jej živé videá, ktoré v priebehu niekoľkých hodín majú desaťtisícové vzhliadnutia.