13.04.2020 SHOWBIZ

Gitana spojila sily s talentovanými deťmi a ospevovaným hudobníkom.

Foto: Gitana

Výsledkom práce nadanej speváčky, ktorá sa už viac ako päť rokov venuje aj vyhľadávaniu detských talentov a mentoringu detí, je nový album s názvom Džas denašas - Gitana a talenty.

Gitana ako členka a lektorka Občianskeho združenia RomaIntegra vydala hudobný nosič s podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín s názvom Džas denašas – Gitana a talenty. K projektu si prizvala desať mladých talentov. „Som hrdá na moje detské talenty, o ktorých bude hudobný svet počuť veľa pozitívneho a verím, že keď raz budú úspešní oni, tak budem sedieť v prvej rade na ich koncertoch,“ povedala speváčka, pre ktorú je práca s deťmi najväčšou radosťou.

„Pociťujem to pri každom krásnom tóne a rada budem mladé talenty sprevádzať v začiatkoch ich kariéry,“ dodáva sympatická umelkyňa. S projektom plánuje, ak to okolnosti čoskoro umožnia, koncertovať so živou kapelou Finally, a to priamo pod vedením skvelého svetoznámeho hudobníka Eugena Botoša, vnuka slávneho Berkyho Mrenicu.

Na albume je desať piesní v troch jazykoch. Piesne sú naspievané v slovečine, rómčine a španielčine. Gitana napriek tomu, že rómsky jazyk stopercentne neovláda, sa ho učí a je hrdá na svoj rómsky pôvod. Jazyk si podľa nej treba zachovať, pretože je to jedna z identít rómskej národnostnej menšiny.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Francúzske reštaurácie vymysleli ochranné štíty pre zákazníkov.

Reštaurácie vo Francúzsku sa pripravujú na opätovné otvorenie. Aj v tejto krajine prevádzky musia dodržiavať hygienické opatrenia. 

Showbiz

Kam sa vytratila obľúbená moderátorka? Výrazná zmena imidžu a...

Linda Horváthová patrí obľúbeným tváram Gipsy Television. Jej relácia zo sveta showbiznisu - Romano dživipen má skvelú sledovanosť v mnohých krajinách Európy.