Nemecko/ Stuttgart, 27.08.2015 SHOWBIZ

EXKLUZÍVNE: Toto je nový hit vnuka legendárneho speváka!

foto youtube/ Gipsy Television

Funky DJ je aktuálny singel mladého speváka, ktorý si hovorí Aksamit. Vlastným menom Mário Turták žije v nemeckom Stuttgarte. Málokto ale vie, že je vnukom legendárneho speváka.

Aksamit v súčasnosti spolupracuje s vydavateľstvom DRD4 Production, ktoré má pobočku aj v Spojených štátoch amerických. Práve za veľkou mlákou vznikla hudba k jeho novému singlu s názvom Funky DJ.

"Videoklip sme nakrúcali v dome mojich manažérov. Sú to super ľudia, ktorých si nesmierne vážim," povedal pre Gipsy Television Aksamit. 

Jeho dedo zložil rómske hity, ktoré si spievame už desaťročia

Aksamit pochádza z hudobníckej rodiny. Jeho dedo Ján Turták a stará mama Jana Halušková pôsobili v kapele Terne čháve. Bola to prvá rómska kapela, ktorá mohla vystupovať vtedajšej Československej televízii. Ján Turták je autorom viacerých známych rómskych piesní, ktoré zazneli v mnohých filmoch. Ide napríklad o pieseň O poštáris avel či o skladbu Andre tire kale bala. Turták má v súčasnosti 64 rokov a s rodinou žije práve v nemeckom Stuttgarte.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti.

Organizácie sa môžu uchádzať 150-tisícovú dotáciu. Financie sú určené na starostlivosť o deti z rómskych komunít vo veku od nula do šesť rokov. 

Showbiz

Exkluzívny záznam vystúpenia speváka Ricarda Kwieka na Gipsy Television.

Ricrado Kwiek, svetová hudobná hviezda rómskeho pôvodu, má za sebou fascinujúci príbeh. Narodený v Poľsku a so silnými rodinnými väzbami v Nemecku, kde jeho predkovia žili viac ako 50 rokov. Kwiek je viac než len spevák. Je to človek s hlbokými koreňmi a vášňou pre svoju kultúru.