02.07.2020 SHOWBIZ

Barbora Botošová predstavuje svoj debutový album Colours of my Soul.

Foto: B. Botošová

Syntéza zdanlivo nespojiteľných žánrov a rytmov. Asi tak by sa dal charakterizovať debutový album Barbory Botošovej, vnučky legendárneho huslistu Jána Berkyho Mrenicu, s názvom Colours of my Soul, ktorý vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.  

„Album je splnením môjho veľkého sna, ktorý sa zrodil v mojej hlave. CD odzrkadľuje neľahké obdobie môjho života, kedy som potrebovala čas na to, aby určité pocity dozreli. Toto obdobie však vyvrcholilo happy-endom, čo je v skladbách určite cítiť,“ uviedla Barbora Botošová.

Napriek skutočnosti, že album vychádza v edícií World music, predstavuje fúziu mnohých žánrov. Poslucháč na albume nájde ľudové, jazzové a rómske skladby. Botošová si k nahrávaniu prizvala 18 interpretov, medzi ktorými nájdeme i zahraničné mená ako kavalista Zhivko Slavchev Vasilev (Bulharsko), speváčka Agata Siemaszko (Poľsko), akordeonista Marko Kukobat (Srbsko), gitarista Marco Pillo (SK) či basgitarista Robert Vizvári (SK). 

Barbora Botošová je slovenská huslistka a primáška, interpretujúca rozmanité žánre od World music až po Ethno a Jazz. Pochádza z hudobníckej rodiny. Hudbe venuje jej otec Eugen Botoš či strýko Ján Berky Mrenica mladší. V rodinnej tradícií sa rozhodla pokračovať na VŠMU, kde u Prof. Petra Michalicu vyštudovala hru na husliach. V interpretačnom umení sa neskôr zdokonaľovala na kurzoch u Jindřicha Pazderu. Botošovej nie je cudzia ani kompozícia, ktorej základy čerpala u Ľubice Čekovskej.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Situáciu v rómskych osadách monitorujú aj asistenti podpory zdravia.

V dovolenkovom období, keď evidujeme zvýšený pohyb ľudí, je monitorovanie výskytu ochorenia COVID-19 stále aktuálne a nevyhnutné. Preto ministerstvo zdravotníctva podporuje aktivity, ktoré prispievajú k prehľadnosti epidemiologickej situácie na Slovensku.

Showbiz

Kráľovná rómskej hudby Esma Redžepová by oslávila 77. narodeniny.

Macedónska speváčka, Esma Redžepová by 8. augusta oslávila 77. narodeniny. Slávna speváčka zomrela pred štyrmi rokmi.