MAĎARSKO: Rómska módna návrharka šije aj tradičné kroje

Budapesť 24. okóbra 2011 (Gipsy Television/ Katarína MRŇOVÁ) - O módnej návrhárke Erike Varga sme vás už informovali pri príležitosti jej prehliadky, ktorá sa konala vlani v Budapesti. Teraz vám ponákame ukážku jej tvorby pre kapelu Karavan Familija, ktorá vystupovala už aj na Slovensku, na Internatonal Gypsy Feste.

Tvorba návrhárky Eriky Varga symbolizuje rómsku pestrosť, originalitu, radosť, temperament. Cieľom umelkyne je prepojiť cez módu rómsku a nerómsku komunitu v Maďarsku. Erika Varga je v Maďarsku v oblasti módy nováčikom. Prvý butik v ktorom predáva len svoje modely založila minulý rok. Po prvej módnej prehliadke ju jej šaty okamžite vystrelili takmer na vyrchol v odevnom priemysle v krajine. Navyše svojou tvorbou zaujala tamojšie celebrity a média. Značku Eriky Varga spoznáte podľa názvu Romani Design Studio.Preskočiť reklamu
Fotogaléria:

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

RTVS odvysiela dokumenty o Rómoch i novú rozhlasovú hru. ČT venovala Rómom minimálny vysielací čas.

Rozhlas a televízia Slovenska zaradila do programovej štruktúry k Medzinárodnému dňu Rómov, niekoľko programov.

Showbiz

PITINGO: Španielsky Róm, ktorý nosil kufre. Dnes je z neho medzinárodná spevácka hviezda.

Živil sa ako zmrzlinár, ale aj ako nosič kufrov na letisku. Dnes je z neho rešpektovaná hviezda, ktorá má fanúšikov po celom svete. Dôvodom je jeho fascinujúci hlas a vlastný hudobný štýl.