MAĎARSKO: Polícia zadržala dvoch ľudí - nejde však o podozrivých z vrážd Rómov

ilustračné foto AP

Budapešť 27. októbra 2010 (TASR) - Maďarská polícia zadržala dve osoby podozrivé z napomáhania sériovej vražde. Maďarský denník Magyar Nemzet dnes uviedol, že mohlo ísť o ďalších členov "brigády smrti" vraždiacej Rómov. Polícia tieto dohady poprela.

Podľa informácie maďarskej tlačovej agentúry MTI hovorkyňa Peštianskej župnej polície Andrea Beluzsárné Beliczaová uviedla, že zadržaní sú podozriví z napomáhania vražde zlatníka v Százhalombatte, jeho podnájomníka a vietnamského manželského páru. "Táto brigáda smrti nemá nič spoločné s vrahmi Rómov," zdôraznila.Maďarský Národný úrad vyšetrovania (NNI) uzavrel 9. augusta tohto roku vyšetrovanie série útokov a šiestich vrážd Rómov, ktorá sa začala v júli 2008. Zadržané boli štyri osoby podozrivé zo spáchania týchto trestných činov. Pri útokoch zahynulo šesť ľudí - medzi nimi jedno dieťa.

 


Najvážnejší prípad sa stal 22. februára 2009 v obci Tatárszentgyörgy, kde na dom rómskej rodiny hodili Molotovov koktail. Útočníci následne zastrelili muža a jeho päťročného syna, ktorí unikali pred plameňmi. Šesťročné dievčatko vtedy utrpelo ťažké zranenia.Posledný prípad sa stal 3. augusta 2009 v obci Kisléta, kde zastrelili 45-ročnú Rómku a jej 13-ročnú dcéru vážne zranili.

 

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Prešovská univerzita spúšťa výučbu včelárstva, zriadi aj včelnice.

Prešovská univerzita zaradila do vzdelávacieho programu v letnom semestri nový predmet včelárstvo. Je zameraný na výučbu starostlivosti o včely, pričom praktická časť sa bude realizovať v novozriadených univerzitných včelniciach.

Showbiz

VIDEO: 20-ročný kickboxerista Václav Sivák je hrdý na svoj rómsky pôvod.

Václav Sivák je jedným z najúspešnejších kickboxerov u našich susedov. Je nielen majstrom Českej republiky ale i juniorským majstrom Európy a najnovšie aj majstra sveta. Mladému Rómovi sa vďaka nebezpečnému športu zmenil život.