FRANCÚZSKO:Rómovia sa dostali do potýčky s políciou pri proteste pred súdom

ilustračné foto AP/Vadim Ghirda

Paríž 17. septembra 2010 (TASR) - Skupina rozhnevaných francúzskych Rómov sa dostala dnes do potýčky s políciou po tom, ako súd oslobodil policajta v prípade zabitia muža z rómskej komunity.

Pri incidente, ku ktorému došlo v meste Draguignan v departmente Var na juhu Francúzska, sa podľa tlačovej agentúry AP nikto nezranil. Policajt bol obvinený zo zastrelenia 27-ročného Josepha Guerdnera v roku 2008 pri jeho pokuse o útek policajtom. Súd v Draguignane dnes policajta oslobodil. Francúzska televízia sprostredkovala zábery na kričiacu ženu, ktorá pred budovou súdu dala facku policajtovi.

Zastrelený Joseph Guerdner pochádzal z komunity kočovných Rómov, ktorých korene sa vo Francúzsku datujú niekoľko storočí nazad. K potýčke s políciou došlo v čase, keď sa francúzsky prezident Nicolas Sarkozy pustil do kontroverznej kampane, v rámci ktorej úrady vyhosťujú rómskych prisťahovalcov z krajiny a sťahujú francúzskych Rómov z osád.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

VIDEO: Kiki zbiera v Anglicku ocenenia. Futbalový talent pochádza z Bracoviec.

Oliver Anthony Tatár má sedem rokov, no už je členom futbalovej akadémie v Norwich City, kde ho označujú za veľký talent. Na svoj vek je totiž veľmi technicky a rýchlostne zdatný.

Showbiz

Kapelu Gipsy Culy oklamali. V NItre ju nevyplatili.

Kapela Gipsy Culy má ťažké srdce na obyvateľku mesta Nitra, ktorá ich údajne oklamala. Hudobníci totiž prišli odohrať krstiny, no žena ich vraj vopred odmietla vyplatiť.