ČR: V Chrastave polícia opäť zatýkala "zlodejov"

ilustračné foto TASR

Praha/Chrastava 11. augusta 2010 (TASR) - Česká polícia v utorok večer zatkla tri osoby, ktoré podozrieva z rabovania v záplavami vážne poškodenom severočeskom mestečku Chrastava.

 

Ako informoval krajský policajný riaditeľ Libereckého kraja Milan Franko, ide o občanov "rómskej národnosti"  Už v noci na utorok polícia zatkla v Chrastave dvoch Rumunov s ukradnutým rotopedom a v Raspenave troch Poliakov, ktorí údajne ukradli benzín z dvoch áut a pokúšali sa vlámať do opusteného objektu.

 

Na rozdiel od týchto prípadov je však prípad českých Rómov prinajmenšom sporný, pretože nekradli v domoch, ale na provizórnej mestskej skládke, kde si vzali detský kočiarik, plienky a staršie video. Napriek tomu skončila trojica v cele a čaká na uvalenie väzby. Český právny poriadok pojem rabovanie nepozná, ale krádež v čase živelnej pohromy trestá oveľa prísnejšie než "bežnú" krádež: horná sadzba je až osem rokov odňatia slobody.


Nový prípad rabovania polícia rieši len niekoľko hodín po optimistickom výroku ministra vnútra Radka Johna, že českí zlodeji sú s obeťami povodní solidárni a neokrádajú ich. V ostatných dňoch minister zlodejov varoval, že keby sa dostali do rúk povodňami poškodených občanov, mohli by sa dočkať aj lynčovania.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

V Humennom sa uskutočnil Deň rómskej kultúry.

Predstaviť kultúru rómskeho etnika ako súčasť bohatého kultúrneho dedičstva regiónu horného Zemplína bol jedným z cieľov multižánrového podujatia Stretnutie kultúr v múzeu - Deň rómskej kultúry.

Showbiz

VIDEO: Igor Kmeťo ml. prehovoril. Prekonal som koronavírus!

Igor Kmeťo ml. mal pozitívny test na Covid-19. Na infekčnom oddelení na bratislavských Kramároch bol hospitalizovaný 8 dní, 11 dní mal vysoké teploty.