BRITANIA: Polícia vzala pod ochranu 28 detských obetí obchodníkov s ľuďmi

ilustračné foto AP

Londýn 12. októbra 2010 (TASR) - Britská polícia vzala pod svoju ochranu 28 rómskych detí po raziách v niekoľkých domoch v Londýne, ktoré vykonala v rámci vyšetrovania prípadov obchodovania s deťmi. Informovali dnes o tom miestne policajné zdroje.

Polícia podľa nich dnes vykonala razie v 16 domoch vo východnej časti britskej metropoly s cieľom "ochrániť potenciálne obete rómskeho gangu obchodníkov s deťmi, ktorý sídli v Rumunsku".Deti budú odovzdané do rúk expertov na ochranu detí. V rámci akcie zadržala polícia sedem dospelých osôb. Razie boli súčasťou operácie Golf, spojenej britsko-rumunskej policajnej operácie, zameranej proti obchodníkom s ľuďmi z rómskej komunity v Rumunsku.

 

Podľa hlavného inšpektora Colina Carswella sú "tieto deti vykorisťované gangmi a v niektorých prípadoch aj vlastnými rodičmi", ktorí zaplatili kriminálnikom, aby deti vzali do Británie za účelom zarábania peňazí.

Najčítanejšie

Neprehliadnite

Televízne formáty

Zaujímavosti

Klavirista Miroslav Rác bude spolupracovať so slávnym režisérom Stevenom Spielbergom.

Uznávaný režisér, ktorý patrí k špičke svetovej kinematografie, vraj chystá nový film o holokauste. Hudbu doň má komponovať Róm z Levíc. S Miroslav Rácom sa rozprávala redaktorka Ivana Cibuľová.

Showbiz

MINÚTA PRAVDY: Raper Franto nás pobavil svojím humorom!

V najnovšej epizóde našej rubriky “Minúta pravdy” sme sa stretli s raperom Frantom, známym aj ako P.A.T., ktorý nás prekvapil svojím humorom a sebairóniou.