VIDEO: Toto je debut talentovaného klaviristu Ľuda Kotlára!


Zdroj: Realmusichouse.sk

Skladateľ, klavirista a aranžér Ľudo Kotlár patrí k mladej a energickej generácii slovenského džezu. Jeho debutový album Hangin‘ prináša svieži, moderný zvuk a jedinečný výraz. Vysokú kvalitu nahrávky potvrdzuje aj nominácia na prestížnu hudobnú cenu Esprit. 

„Už dlhšie obdobie som mal vytvorené vlastné kompozície, s ktorými som spolu so svojím triom vystupoval v Poľsku. Myšlienka vydať ich na albume prišla spontánne a prirodzene“ povedal nádejný klavirista Ľudo Kotlár. 

V spolupráci s lokálnou džezovou špičkou tak vznikla nahrávka, ktorá je poctou mainstreamovému džezu a zároveň nesie originálny autorský rukopis.

„Jedna baladická skladba s názvom „Alice“ je venovaná mojej neteri, záverečnú „Profs One“ som napísal pre svojho bývalého profesora na Janáčkovej akadémii v Brne, špičkového klaviristu Ľuboša Šrámka," ozrejmil Kotlár.

Ľudovít Kotlár pochádza z hudobníckej rodiny. Už od detstva inklinoval k hudbe a ku klavíru. Po skončení ZUŠ v Nových Zámkoch  navštevoval súkromné konzervatórium v Nitre, následne bol prijatý na JAMU.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

LOMNIČKA: Prvou ženou obce je už 8 rokov bývalá upratovačka.
VIDEO: Táto speváčka sa pochválila prsteňom za 80 tisíc!
VIDEO: Gypsy Jazz Festival má za sebou úspešný 7. ročník.
VIDEO: Gipsy Television začala opäť vysielať správy Hiri.
banner