RTVS: Skladby do súťaže Košický zlatý poklad možno zasielať do 31. júla.


ilustračné foto: RTVS

Košický zlatý poklad, pesničková súťaž zameraná na prezentáciu a propagáciu pôvodnej slovenskej populárnej hudby, vstúpila do svojho 34. ročníka. Zastrešuje ju košické štúdio RTVS.

Autori a interpreti môžu zasielať svoje vlastné, po slovensky spievané, doposiaľ nezverejnené skladby do 31. júla na adresu Rozhlas a televízia Slovenska, Rastislavova 13, 043 07 Košice, heslo KZP.

Výberová komisia určí dve skupiny postupujúcich piesní. Šesť sa dostane priamo do finále. V druhej skupine ich bude najviac 20. Tie budú prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko v semifinálovom kole súťažiť o postup do finále. Záverečný koncert sa uskutoční 20. októbra 2018. Absolútny víťaz nahrá svoju skladbu v štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Súťaž Košický zlatý poklad vznikla v roku 1980. Jej cieľom je vytvárať priestor na prezentáciu a propagáciu tvorby mladých autorov a interpretov pôvodnej slovenskej populárnej hudby. Počas predchádzajúcich ročníkov celkovo zaznelo 361 nových slovenských piesní. Podrobnejšie informácie o súťaži sú k dispozícii na www.rtvs.sk.Neprehliadnite

VIDEO: Bývalý väzeň v Česku vybudoval miliónovú firmu.
V Krompachoch kvôli Rómom otvoria operačné stredisko. Budú sledovať záznamy z kamier.
Tragédia v Anglicku! Erika († 19) pripravil pád do mora o život.
VIDEO: V Kolačkove Rómom popadali strechy pre sneh.
banner