KECEROVCE: Šikovní študenti si prevzali výučné listy SOŠ technickej.


foto TASR

74 úspešných absolventov odborov stavebná výroba, stolár, výroba konfekcie a krajčír-dámskych odevov si prevzali vysvedčenia a výučné listy.

Odovzdali im ich predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka a riaditeľ košickej Strednej odbornej školy technickej Ján Pituch.

Išlo o absolventov dvoj a trojročných učebných odborov na miestnom vysunutom pracovisku SOŠ technickej.

"Prevažná väčšina pochádza z marginalizovaných rómskych komunít, ktorých sme získali pre vzdelanie a ktorí dosahovali veľmi dobré výsledky. Práve tieto deti majú prednosť, že majú dobrú zručnosť, najmä chlapci v tých stavebných prácach. Teoretické vedomosti sú u nich slabšie, ale na záverečných skúškach to zvládli a čo s týka pracovných zručností a návykov, tam sú veľmi dobrí, čiže firmy si ich otestujú a ponúknu im prácu," povedal pre TASR Pituch. 

Úspešní chlapci a dievčatá majú po škole podľa neho veľmi dobré predpoklady uplatniť sa na trhu práce. Na slávnosti sa zúčastnili zástupcovia rôznych firiem, ktorí majú o takýchto pracovníkov záujem. 

Výučba v Kecerovciach na alokovanom pracovisku strednej školy bude pokračovať aj v budúcom školskom roku.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

VIDEO: Štefan Vavrek zložil poslanecký sľub, nahradil Editu Pfundtner.
PREMIÉRA: Romaňi deka je od septembra späť!
VIDEO: Od ženy, ktorú priviezla záchranka do nemocnice žiadali 10 eur. Jej syn poplatok odmietol zaplatiť.
VIDEO: Pamätáte si na zabudnuté hviezdy sociálnych sietí?