Zaujímavosti

SABINOV: Svadba za 48 tisíc eur. Hostia odchádzali s výslužkou, ktorá sa len tak nevidí.

Obrázok

Aj keď majú ročné dieťa rozhodli sa, že svoj vzťah spečatia manželským zväzkom. V Sabinove sa túto sobotu konala skutočne exkluzívna svadba, na ktorú novomanželia pozvali aj štáb Gipsy Television.

viac

KULTÚRA: Výstava F. Guldana pripomína, ako Slovensko ovplyvnili exody.

Obrázok

Obyvatelia i návštevníci hlavného mesta si na Primaciálnom námestí v Bratislave môžu do 23. augusta pozrieť výstavu Františka Guldana, rozvíjajúcu tému exodov na Slovensku.

viac

VEĽKÉ KAPUŠANY: Rómovia prišli na oslavu s množstvom zlata. Oslávenkyni prišla zaspievať aj slávna speváčka.

Obrázok

Vo Veľkých Kapušanoch sa pred niekoľkými dňami uskutočnila veľkolepá oslava 47 narodenín Baszy Varádiovej. 120 hostí, švédske stoly s prekypujúcim sa jedlom od výmyslu sveta. Oslávenkyni prišla zaspievať dokonca aj slávna maďarská speváčka.

viac

J. BELIŠOVÁ: Tradičné žalostné spevy zanikajú, Rómovia ich nahrádzajú slaďákmi.

Obrázok

Rómske Phurikane giľa – starodávne piesne alebo Čorikane giľa – piesne o chudobe rozprávajú o  bolestiach, trápení či prehreškoch z minulosti. Tento starodávny žáner sa v súčasnosti z rómskych osád vytráca, hovorí Jana Belišová z Ústavu hudobnej vedy Slovenskej akadémie vied (SAV), ktorá sa už takmer 20 rokov venuje výskumu žalostných spevov.

viac

Bývalá splnomocnenkyňa Klára Orgovánová si splnila sen. Začala podnikať.

Obrázok

Rešpektovaná odborníčka na rómsku problematiku, bývalá splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity, Klára Orgovánová si splnila sen. 

viac


banner