VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!


Igor Matovič, líder strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, v utorok zverejnil zoznam 150 mien, ktoré v nadchádzajúcich voľbách do Národnej rady SR zabojujú o hlasy voličov.

Po Moste-Híd je OĽANO druhou stranou, ktorá má na svojej kandidačnej listine viacerých Rómov. Kým koaličný Most-Híd lovil osobnosti v Rómskej iniciatíve Slovenska, Matovič sa rozhodol pre spoluprácu so Stranou rómskej koalície. 

Jej traja členovia dostali miesto na kandidátke 35, 118 a 128. Ide o sociálnu pracovníčku Jarmilu Vaňovú, pedagogičku Ingrid Lukáčovú a starostu obce Bystrany Františka Žigu.

Najlepšie miesto na kandidátke spomedzi Rómov dostal Peter Pollák ml.

Najlepšie miesto na kandidátke Obyčajných ľudí dostal 28 ročný Peter Pollák z Levoče. O hlasy voličov sa bude uchádzať z tridsiateho miesta. 

Hneď poňom nasleduje ďalší Róm, Ján Herák, ktorý sa aktivizuje v práci s deťmi z detských domovov. Na 126. mieste je zase sociálna pracovníčka Monika Horváthová z obce Lastovce. Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner