VIDEO: Zisťovali sme! Budú Rómovia na kandidátkach veľkých strán?


Politické strany, hnutia a koalície musia podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Vyplýva to zo zákona o podmienkach výkonu volebného práva. My sme zisťovali, či strany s vysokými preferenciami ponúkli miesto na kandidátke aj Rómom. 

Parlamentné voľby budú na Slovensku v sobotu, 29. februára. Politické subjekty preto musia najneskôr do prvého decembra predložiť návrh kandidačných listín.

Keďže aj v minulosti parlamentné strany dali na svoje kandidačné listiny aj Rómov, zisťovali sme či sa situácia z pred štyroch rokov zopakuje. "Uvidíme ako to bude tento rok. Majú šancu byť zvolení, ak budú na zvoliteľných miestach," povedal pre Gipsy Television Vlado Rafael z organizácie eduRoma. Parlamentné hnutie - Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nám potvrdilo, že na jeho kadidačnej listine budú viacerí Rómovia. Kto to ale bude, hnutie nepovedalo. 

„Hnutie Obyčajní ludia a nezávislé osobnosti ponuklo priestor na svojej kandidátke zástupcom aj rómskej menšiny. Kandidátka sa uzatvára až 1. decembra, kedy bude aj zverejnená," povedal pre Gipsy Television Matúš Bystriansky, hovorca OĽANO.

S viacerými Rómami na kandidátke pôjde do volieb aj Most-Híd. Súčasný poslanec strany, Štefan Vavrek pre Gipsy Television potvrdil, že aj on sa bude uchádzať o hlasy voličov.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner