VIDEO: Od ženy, ktorú priviezla záchranka do nemocnice žiadali 10 eur. Jej syn poplatok odmietol zaplatiť.


video: P. Mirga

Peter Mirga z Rakús zverejnil na sociálnej sieti sporné video. Mladík totiž tvrdí, že zdravotná sestra z interného oddelenia nemocnice v Kežmarku si údajne neopodstatnene pýtala od jeho matky 10 eurový poplatok za vyšetrenie.

Peter Mirga tvrdí, že v čase keď k nim domov prišla rýchla zdravotná pomoc, zdravotníci urobili jeho matke EKG vyšetrenie. Podľa jeho slov sa zhodli, že ju treba previesť na interné oddelenie do nemocnice v Kežmarku.

"Akonáhle mama vstúpila do interného oddelenia, bez akýchkoľvek vyšetrení sestra z kežmarskej nemocnice pýtala od nej 10 €, pričom ani nevedela či pacientka bude hospitalizovaná alebo či po odborných vyšetreniach bude prepustená," napísal Peter Mirga na sociálnej sieti.


Nespokojný syn tvrdí, že ak jeho matku do nemocnice priviezla záchranka, 10 € poplatok jej nemôže byť účtovaný. "Ďalšia zarážajúca a zaujímavá vec je, že pred mojou mamou bola pacientka nerómka, tak isto prevezená RZP-čkou. Po prepustení zaplatila len 2 €. Je to nepochopiteľné prečo moja mama mala zaplatiť 10 €," dodal Mirga.

Podľa medializovaných informácií 10 eurový poplatok má uhradiť len ten, kto príde na urgentný alebo centrálny príjem s ľahkým zdravotným stavom, čiže ak nie je v ohrození života. Ak však je, vtedy pacient musí zdravotníckemu zariadeniu zaplatiť len dve eurá.

Ako je to však v tomto prípade zisťujeme priamo na ministerstve zdravotníctva. Článok preto budeme aktualizovať.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

VIDEO: Čašník si splnil sen. Na oslavu pozval známe osobnosti!
VIDEO: Film Ľoľi paradička je o zbližovaní a tolerancii, tvrdí jeho režisér.
A. Ravasz tvrdí, že Most-Híd nemôže predbežné výsledky hodnotiť pozitívne.
Andrej Kiska odovzdal palác novej prezidentke SR Zuzane Čaputovej
banner