VIDEO: Gondolán oslávil životné jubileum. Hviezdy spievali jeho piesne!


foto: Česká televízia

Hudobná legenda, Antonín Gondolán oslávil 75 narodeniny. Pri tejto príležitosti mu jeho dlhoročný kamarát, známy hudobník Ondřej Havelka, zorganizoval v Prahe koncert, ktorého sa zúčastnilo množstvo speváckych hviezd.

Medzi hosťami nechýbala Monika Bagárová, Ján Bendig, Martina Balogová, ktorú si ľudia môžu pamätať z českej Superstar z pred 13-tich rokov.

Na pódiu nechýbal ani Gondolánov syn Filip, slovenský spevák Tomáš Botló, hudobník a spevák Milan Kroka a ďalší umelci. 

Antonín Gondolán sa narodil 13. júna 1942 v slovenskej dedine Brutovce pri Spišskom Podhradí. Osudné stretnutie, ktoré ako 15-ročnému Antonínovi Gondolánovi úplne zmenilo život sa pätnásťročného, sa odohralo vo Vrchlabí. 

"Pri jednej príležitosti, kde hosťoval orchester Gustáva Broma, tak som sa tam objavil, otec mi dal kontrabas, ja som zahral maličké sólo a naozaj som vzbudil pozornosť. V tom čase pán Brom prišiel k môjmu otcovi a bolo by vhodné spomenúť, že pán Brom ma chcel kúpiť. Môj otec sa držal veľmi dobre a povedal mu, že už dávno nepredáva svoje deti, ale pokiaľ sa pán Brom o mňa postará vo všetkom, bude pre mňa potešením hrať v takom vynikajúcom orchestri. To sa stalo," povedal Antonín Gondolán v rozhovore pre portál osobnosti.cz.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

PREMIÉRA: Rómske správy Hiri
VIDEO: RTVS školilo budúcich a súčasných redaktorov rómskeho vysielania.
VIDEO: Prvý rómsky boyband "Roma Boyz" predstavil svoj prvý singel a klip.
Slovensko vymanilo z rizika chudoby a sociálneho vylúčenia už 161 tisíc ľudí.
banner