VIDEO: Českí Rómovia odkazujú prezidentovi Zemanovi, aby si dal pár faciek. Urazil nás!


foto: info.cz

Pezident Miloš Zeman trvá na svojich výrokoch o nezamestnaných Rómoch. V reakcii na stovky fotografií z pracovného prostredia, ktoré začali Rómovia zverejňovať na Facebooku, uviedol, že ide o iniciatívu desatiny rómskej populácie. 

Proti Zemanovým slovám sa ohradila organizácia Romea. Podľa Moniky Mihaličkové údaje ukazujú, že veľká časť Rómov pracuje a väčšinu nezamestnaných v Česku netvorí.

"V deň volieb opäť klamal, keď tvrdil, že 90 percent Rómov v Českej republike nepracuje," uviedla pre Gipsy Television bývalá rómska poslankyňa a pracovníčka organizácie Romea, Monika Mihaličková.

Podľa nej je zo 120 tisíc Rómov z chudobných lokalít asi 75 tisíc v ekonomicky aktívnom veku az nich podľa zistení z roku 2015 prácu nemalo asi 50 tisíc. Na konci roka 2015 evidovali úrady práce 453 100 nezamestnaných, tento rok v auguste ich bolo 230 500. Podľa Mihaličkovej je z počtov jasné, že väčšina nezamestnaných Rómovia nie sú.

Zeman by si mal dať pár faciek!

"Pán prezident Zeman, by sa mal postaviť pred zrkadlo, pozrieť sa sám sebe do očí a dať si pár faciek zato, že sa obklopuje xenofóbiou a populistami a že v českej republike urazil státisíce Rómov vrátane ich detí," dodala pre Gipsy Television Mihaličková.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

ČR: V dvoch mestách sa objavili chybne hlasovacie lístky pre eurovoľby.
V apríli bolo na dávky v hmotnej núdzi v SR odkázaných 65.869 ľudí.
VIDEO: V Maďarsku radikálne hnutie protestovalo proti rómskej kriminalite. Rómovia sa mu postavili!
Ústavný súd priznal odškodnenie Rómovi, ktorý sa roky sťažoval na diskrimináciu.
banner