V Kecerovciach pribudne nová materská škola pre 140 detí.


ilustračné foto

S prácami na výstavbe novej materskej školy pre 140 detí v obci Kecerovce by sa malo začať koncom februára. Súčasťou projektu približne za 900 tisíc eur bude tiež jedáleň, kuchyňa aj detské ihrisko.

Podľa informácií o výsledku verejného obstarávania bude budova stáť v lokalite pri základnej škole - medzi murovanou budovou a triedami kontajnerového typu. Objekt je navrhovaný ako dvojpodlažný s valbovou strechou.

"Je to také tiché prostredie, dá sa povedať aj bezpečné. Myslím, že sme vybrali dobré miesto," povedal starosta Miroslav Galas-Zaufal pre TASR.V Kecerovciach s počtom obyvateľov približne 3 640 je aktuálne jedna materská škola. Jej kapacita je 24 detí, čo pre obec nie je postačujúce. Ako Galas-Zaufal spresnil, niektoré deti v predškolskom veku navštevujú MŠ v okolitých obciach, prípadne žiadnu.

Projekt je realizovaný s podporou zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Spolufinancovanie zo strany obce predstavuje päť percent a poskytovateľom je Ministerstvo vnútra SR.Neprehliadnite

V Európskom parlamente sú traja Rómovia. Jeden z nich získal vysoký post.
Polícia obvinila troch mužov z okresu Michalovce a Trebišov. Ukradli 250 tisíc a drahé tehličky.
V prípade dvoch obžalovaných Rómov v kauze policajnej razie súd čaká na ESĽP.
V Karlových Varoch mal premiéru film o nepočujúcich rómskych deťoch zo Slovenska.
banner