V Bratislave budú diskutovať o zlepšení vzdelávania detí zo segregovaných osád.


ilustračné foto

V Bratislave sa bude v utorok konať konferencia Budujeme nádej. Diskutovať sa na nej bude o tom, čo pomáha zlepšiť školský výkon žiakov z vylúčených rómskych lokalít či ako prispieva mentoring a práca s celou rodinou.

V Bratislave sa bude v utorok konať konferencia Budujeme nádej. Diskutovať sa na nej bude o tom, čo pomáha zlepšiť školský výkon žiakov z vylúčených rómskych lokalít či ako prispieva mentoring a práca s celou rodinou. Záštitu nad konferenciou prevzala ministerka školstva Martina Lubyová.

Jednodňová konferencia je vyvrcholením projektu Budujeme nádej - zlepšovanie života v rómskych getách. Ministerstvu školstva tam odovzdajú návrhy, ako zlepšiť vzdelávanie detí zo segregovaných osád. Na konferencii vystúpia štátny tajomník rezortu školstva Peter Krajňák a Juraj Kuruc z Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Organizátori pozvali aj odborníkov, ktorí pracujú v oblasti vzdelávania detí zo segregovaných komunít. Odborní pracovníci ETP Slovensko odprezentujú svoju prácu s klientmi.

"Bude reč o tom, ako sa deti zo znevýhodneného prostredia vo Feuersteinovych popoludňajších kluboch učia, alebo ako im pomáhajú mentori, aby pokračovali v štúdiu na stredných školách a pochopili svet mimo osady. Predstavíme komplexné riešenie Luníka IX, výlučne rómskej mestskej časti s 95-percentnou nezamestnanosťou," priblížila organizácia ETP Slovensko. Účastníkom konferencie predstavia publikáciu ETP Andal o dživipen – Zo života.

Cieľom štvorročného projektu Budujeme nádej - zlepšovanie života v rómskych getách, ktorý sa začal v auguste 2014 a končí sa tento rok v júni, bolo dlhodobo poskytovať komplexné sociálne služby a overovať inovatívne akceleračné metódy vo vzdelávaní obyvateľov vylúčených rómskych komunít prístupom "od kolísky po kariéru". Organizácia ETP Slovensko ho realizovala prostredníctvom svojich komunitných centier v Rankovciach, Starej Ľubovni a Veľkej Ide. Od roku 2016 aj na Luníku IX. 

Organizácia sa zamerala aj na vytvorenie pevnejších partnerstiev na miestnej úrovni a zintenzívnenie spolupráce s inštitúciami formálneho vzdelávania.Neprehliadnite

Posledná rozlúčka s Věrou Bílou sa uskutoční budúci týždeň v sobotu.
ČESKO: Pripravuje zmenu v exekúciách! Zisťovali sme detaily.
Pre úrady na Slovensku bol mentálne retardovaný. Vo Francúzsku je uznávaný tanečník!
Jej sen sa už nenaplní. Zomrela legenda, Viera Bílá.
banner