Toto sú najhľadanejšie Rómky v Európe.


Europol pripravil v spolupráci s európskymi políciami informatívnu kampaň "Zločin nemá pohlavie", ktorou chce poukázať na to, že medzi najhľadanejšími Európanmi sú aj osoby ženského pohlavia.

Najhľadanejšou Rómkou v Európe je 52-ročná Iveta Tancošová z Českej republiky. V auguste 2010 nalákala mladé dievča do Anglicka pod zámienkou, že bude pracovať ako zdravotná sestra.

Ihneď po príchode do krajiny, dievčaťu vzala  jej cestovný pas a oznámila jej, že bude pracovať ako prostitútka.


Keďže dievča odmietlo vykonávať prostitúciu, Iveta Tancošová ju podľa polície zamkla do v miestnosti, kde musela denne poskytovať sexuálne služby desiatkam klientov a to niekoľko mesiacov. Ak odmietla, bola brutálne zbitá.

Takto bola nútená pracovať 7 dní v týždni. V januári 2011 ju utečenec predal svojim príbuzným v Írsku. Súd ho uznal za vinného a odsúdil na 7,5 roka väzenia. Iveta Tancošová je ale stále na úteku a pred zákonom sa skrýva.

Ďalšou najhľadanejšou Rómkou podľa Europolu je ťaktiež Češka, 46-ročná Monika Rafaelová.

Trestné činy mala spáchať pred dvomi rokmi. Vo Švédskych obchodoch okrádala ľudí spolu s ďalšími páchateľmi. V nákupných centrách kradla kabelky a peňaženky. Poškodeným následne vybielili bankové účty. Neprehliadnite

VIDEO: Pozrite si správy Hiri - prehľad najzaujímavejších tém.
VIDEO: Róm bol v anglickom väzení omylom polroka! Vyplatili mu odškodné.
Slovensku hrozí medzinárodný súd kvôli rómskym deťom.
SAČUROV: Chlapci ukradli sladkosti, ovocie a 13 eur. Hrozí im ročné väzenie.
banner