PREZIDENT: Svoj plat opäť venoval ľuďom v núdzi.


foto: Gettyimages.com

Prezident SR Andrej Kiska rozdelil svoj júnový plat desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala 493,80 eura. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Kiska pomohol napríklad staršiemu mužovi so svalovou dystrofiou, ktorý sa pohybuje na elektrickom vozíku a je odkázaný na pomoc inej osoby. Hendikepovaný muž po smrti rodičov žije v zariadení sociálnych služieb a musí vyžiť len z invalidného dôchodku.

Adresátom príspevku je tiež rodina, ktorá žije s troma deťmi v chatke bez elektriny a bez stáleho prístupu k vode. Prezidentova finančná pomoc smerovala i k onkologickým pacientom a rodinám, ktorých členovia majú nádorové ochorenia.

Adresátov pomoci vybral na základe návrhov neziskových organizácií Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi. Prezident takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje každý mesiac, pričom rodiny od neho dostávajú pomoc priamo.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

LÍVIA JÁRÓKA: Podpredsedníčkou Európskeho parlamentu je po prvý raz Rómka.
Terénnym sociálnym pracovníkom či garantom komunitného centra budú môcť byť aj Rómovia bez vysokej školy!
SOCIÁLNE: Dávky v hmotnej núdzi sa v budúcom roku zvýšia o 5 %.
SaS: Predstavila reformu osád, hovorí o práci, vzdelaní aj novom ministerstve.
banner