PREZIDENT: Svoj plat opäť venoval ľuďom v núdzi.


foto: Gettyimages.com

Prezident SR Andrej Kiska rozdelil svoj júnový plat desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala 493,80 eura. Informoval o tom Martin Lipták z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Kiska pomohol napríklad staršiemu mužovi so svalovou dystrofiou, ktorý sa pohybuje na elektrickom vozíku a je odkázaný na pomoc inej osoby. Hendikepovaný muž po smrti rodičov žije v zariadení sociálnych služieb a musí vyžiť len z invalidného dôchodku.

Adresátom príspevku je tiež rodina, ktorá žije s troma deťmi v chatke bez elektriny a bez stáleho prístupu k vode. Prezidentova finančná pomoc smerovala i k onkologickým pacientom a rodinám, ktorých členovia majú nádorové ochorenia.

Adresátov pomoci vybral na základe návrhov neziskových organizácií Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi. Prezident takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje každý mesiac, pričom rodiny od neho dostávajú pomoc priamo.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

VIDEO: Slováci to povedali na plné ústa. Róma za suseda nechcú!
VIDEO: Deti poberateľov dávky v hmotnej núdzi majú od januára materskú školu zadarmo.
SHEFFIELD: Britská polícia tvrdí, že neexistujú podozrenia okolo smrti 8-ročnej Janky.
SLOVENSKO: Sa dnes rozlúči s hereckou legendou Mariánom Labudom.
banner