Posledná rozlúčka s Věrou Bílou sa uskutoční budúci týždeň v sobotu.


foto: ČT

Posledná rozlúčka so speváčkou Věrou Bílou sa sukutoční v sobotu, 23. marca o 10.45 v kostole v Rokycanoch.

Podľa informácií portálu Romea sa obrad uskutoční v sobotu 23. marca o 10.45 hod.  v kostole Panny Márie Snežnej v Rokycanoch. Na poslednej rozlúčke s legendárnou kapelou sa zúčastní viacero hudobných kapiel.

Po obrade sa uskutoční smútočné stretnutie. Speváčka Věra Bílá zomrela v utorok 12. marca vo veku 64 rokov, údajne na infarkt. 

"V pondelok 11. marca bola v nočných hodinách privezená 64-ročná pacientka na urgentný príjem Fakultnej nemocnice Plzeň. Jej zdravotný stav bol kritický. Aj napriek okamžitej resuscitácii sa lekárom nepodarilo obnoviť životné funkcie a pacientka zomrela," uviedla pre Gipsy Television Gabriela Levorová, hovorkyňa nemocnice.

Posledný veľký rozhovor poskytla Gipsy Television

Věru Bílú navštívil reportér Gipsy Television tesne pred Vianocami. V tom čase tvrdila, že sa ničoho nebojí, no z jej rozprávania bolo cítiť smútok. Bolo to hlavne preto, že prišla o manžela aj o syna. Pre ich smrť vraj dlho nemohla spievať. 

"Vianoce nebudem mať. Zomrel mi muž, syn, moja mama a ani nemám z čoho ich urobiť," povedala Věra Bílá pre Gipsy Television.Věra Bílá zanechala stopu vo svete hudby. Koncertovala v Madride aj v New Yorku a v žánri World music bola veľkým pojmom. Mnohí ju však odsudzovali pretože podľahla gemblerstvu, kvôli ktorému prišla o všetko. 

Janko Kuric poslal Věre Bílej do neba srdcervúci odkaz

Keď sa povie meno Janko Kuric, staršej generácii napadne kultová skladba Vidiečan. Tým neskôr narodeným však skôr príde na um skladba Ó Maňo, za ktorou stojí zosnulá Věra Bílá. Duet v tom čase katapultoval oboch interpretov medzi hudobnú špičku na Slovensku i v Česku. Treba však dodať, že Věra Bílá už bola v tom čase na medzinárodnej scéne pojmom. 

Janku Kuric je jej aj preto dodnes vďačný, že s ním bola ochotná spolupracovať. "Odišla najznámejšia česko-slovenská speváčka na svete. Je to veľká škoda a bola to pre mňa česť, že bola ochotná so mnou spolupracovať." povedal Janko Kuric pre Gipsy Television.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

V Európskom parlamente sú traja Rómovia. Jeden z nich získal vysoký post.
Polícia obvinila troch mužov z okresu Michalovce a Trebišov. Ukradli 250 tisíc a drahé tehličky.
V prípade dvoch obžalovaných Rómov v kauze policajnej razie súd čaká na ESĽP.
V Karlových Varoch mal premiéru film o nepočujúcich rómskych deťoch zo Slovenska.
banner