POLLÁK: Saková zmenu nepriniesla, kamery ani po piatich rokoch nie sú.


Moldava nad Bodvou, Vrbnica, Zborov - tri veľké kauzy s rovnakým menovateľom – slabší verzus silnejší, chudobní osadníci verzus polícia.

Ani na konci roka 2018, viac než 5 rokov od prvého útoku, sme sa nedočkali korektného objasnenia prípadov tvrdí exper OĽANO na rómsku problematiku.

"Už 5 rokov apelujem na ministerstvo vnútra, aby povinne zaviedlo kamery a zabránilo tak akýmkoľvek pochybnostiam, kto je v prípade vinníkom a kto obeťou. Kaliňák zatiaľ stihol podať demisiu, no nová ministerka vnútra Denisa Saková nie je žiadnym prínosom," uviedol Peter Pollák, expert hnutia OĽANO na rómsku problematiku.


Saková podľa Polláka zmenu nepriniesla. "Kauzy Tiefenbach a Zborov ukázali, že v policajnom zbore nájdeme aj ľudí, ktorí tam nepatria. Nebyť náhodne natočených videí, Tiefenbach naďalej bije nevinné ženy na ulici v policajnom obleku. Ak by už počas zákroku v Moldave konali policajti pod dozorom kamier, je možné, že dnes by boli na lavici obžalovaných policajti a nie Rómovia. V tejto kauze určite niekto klame," uviedol Pollák.

Kamery podľa Polláka nemajú slúžiť len na ochranu ľudí, voči ktorým je zásah vedení, ale aj na ochranu samotných čestných policajtov.

"Vyzývam ministerku vnútra Denisu Sakovú, aby už konečne zabezpečila sľúbené kamery. Záznam dokážu robiť aj malé deti. Vinníci majú byť potrestaní, či sú to policajti, Rómovia, ktokoľvek. Bez korektného kamerového záznamu z akcie nie je možné dosiahnuť spravodlivosť,“ dodal expert OĽANO na rómsku problematiku.Neprehliadnite

Počet nakazených na syfilis je v Trebišove stále vysoký. Chorobu má 40% detí!
VIDEO: Svetový unikát! Len v tejto krajine môžete študovať všetko čo súvisí s Rómami.
VIDEO: Takéto zábery v televíziách neuvidíte. Rómovia, to už nie sú len osady!
VIDEO: Dievčatko, ktoré po očkovaní dostalo zápal mozgových blán sa už lieči v Piešťanoch.
banner