L. MIKULÁŠ: Dostal z eurofondov 120.000 eur na poriadkovú službu.


ilustračné foto

Prevencia kriminality, podpora sociálneho zabezpečenia či zmiernenie sociálneho vylúčenia Rómov. Tieto ciele naplní Miestna občianska poriadková služba, na ktorú získalo mesto Liptovský Mikuláš príspevok z eurofondov vo výške 120.000 eur.

Projekt je spolufinancovaný Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny. Vytvoriť by sa tak malo celkom päť nových pracovných miest. „Fungovať bude 36 mesiacov v podobnom duchu ako rómske občianske hliadky v roku 2015,“ priblížil štátny tajomník ministerstva vnútra a viceprimátor Liptovského Mikuláša Rudolf Urbanovič pre TASR.

Už v minulosti sa totiž takéto hliadky zameriavali na kontrolu obydlí, verejného poriadku či rušenie nočného pokoja. Urbanovič zároveň dodáva, že v poriadkovej službe by mali byť aj tentoraz prítomní zástupcovia rómskej komunity. 
„Očakávame tak zlepšenie rizikového správania v okolí, v ktorom budú preventívne pôsobiť, ale aj ochranu vlastníckych práv a dodržiavanie pravidiel občianskeho spolunažívania,“ objasnil Urbanovič.


Označení príslušníci hliadky budú pôsobiť v miestach, kde sa zdržiavajú 
Rómovia, vždy v čase od 07.00 do 22.00 hodiny. Mesto by chcelo začať spoluprácu v novom roku. Nástup hliadok závisí od podpisu zmluvy o pridelení financií.Neprehliadnite

VIDEO: Máte dlhy a na krku exekútorov? Pomôcť vám môže osobný bankrot.
SOCIÁLNE: Projekt ETP Slovensko má pomôcť rómskym seniorom.
SOCIÁLNE: Vznikla platforma rómsko-slovenskej angažovanosti v rómskych komunitách.
FUTBAL: Vedenie West Hamu prepustilo Tonyho Henryho pre jeho diskriminačný komentár.
banner