KSK: Plánuje presťahovať Divadlo Romathan a predať budovu na Štefánikovej.


foto: Veronika Janušková

Košickí krajskí poslanci schválili na poslednom rokovaní zámer Košického samosprávneho kraja (KSK) predať formou verejnej súťaže budovu na Štefánikovej ulici minimálne za 585.000 eur. Odsúhlasili i podmienky verejnej súťaže.

V budove sídli v súčasnosti rómske Divadlo Romathan. Podľa KSK divadlo dlhodobo zápasí s problémami vyplývajúcimi z nevhodných priestorov. Budova totiž nebola stavebne určená na divadelné účely a v havarijnom stave je elektroinštalácia i strecha.

KSK plánuje divadlo presťahovať do objektu na Továrenskej ulici, ktorý spravuje stredná odborná škola. "Presťahovanie divadla do tejto budovy pripadá do úvahy až po rekonštrukcii s ohľadom na zmenu účelu využívania. Predaj nehnuteľností na Štefánikovej ulici bude realizovaný až po odsťahovaní divadla do nových priestorov," uvádza sa v materiáli, ktorý schválili poslanci.

Podľa predsedu KSK Zdenka Trebuľu sa už niekoľko rokov snažia vybudovať priestory, ktoré by zabezpečovali nielen činnosť Divadla Romathan, ale slúžili i širšiemu účelu. Ako povedal, diskutoval o tom i so splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity Ábelom Ravaszom.

"Je určitý zámer v priestoroch na Továrenskej, ktoré by sa mali teraz uvoľňovať, vybudovať niečo, čo by do budúcna podchytilo v silnejšej miere aktivity nielen na poli divadelnom, tanca a hudby, ale i záujmy Rómov žijúcich nielen v Košiciach, ale i v širšom okolí," uviedol predseda KSK Zdenko Trebuľa.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

VIDEO: Slováci to povedali na plné ústa. Róma za suseda nechcú!
VIDEO: Deti poberateľov dávky v hmotnej núdzi majú od januára materskú školu zadarmo.
SHEFFIELD: Britská polícia tvrdí, že neexistujú podozrenia okolo smrti 8-ročnej Janky.
SLOVENSKO: Sa dnes rozlúči s hereckou legendou Mariánom Labudom.
banner