KROMPACHY: Za propagáciu fašizmu hrozí 57-ročnému mužovi päť rokov


ilustrčné foto AP/Milan Kapusta

Krompachy 26. septembra 2010 (TASR) - Až päťročné väzenie hrozí 57- ročnému Krompašanovi za prečin podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd.

"Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ ho v sobotu (25.9.) obvinil z toho, že približne o 15.30 h vo vonkajších priestoroch železničnej stanice v Krompachoch pod vplyvom alkoholu s plynovou pištoľou v ruke vykrikoval viackrát slová "postrieľam vás Cigáni a Hitlera na vás," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Ako spresnila, policajná hliadka muža predviedla na obvodné oddelenie, kde sa správal agresívne, policajtom nadával. "Postavil sa do pozoru a hajloval slovami sieg heil, Hitler môj führer, nech žije Hitler, môj vodca," dodala Mésarová. Ďalej vykrikoval, že nenávidí Cigánov, komunistov a židov a patria do plynu a že vystrieľa všetkých Cigánov. "Obvinený muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia s návrhom na vzatie do väzby," uzavrela Mésarová.Neprehliadnite

VIDEO: Generálna prokuratúra SR ešte stále dostáva podnety na rozpustenie ĽSNS.
VIDEO: Prečo je dôležité, aby Rómovia volili svojich kandidátov?
VIDEO: Rómom, ktorí pomáhali pri havárii autobusu starosta Jasova pripraví zabíjačku.
RUDŇANY: Polícia zadržala údajného úžerníka. Jeho rodina ale tvrdí, že majú toho nesprávneho.
banner