KOŠICE: M. Kažimír podá trestné oznámenie pre ponuku na kupovanie hlasov


foto mamdovahu.sk

Košice 21. septembra 2010 (TASR) - Trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu marenia prípravy a výsledku volieb a referenda podá v stredu 22. septembra nezávislý kandidát na primátora mesta Košice a starosta mestskej časti Košice - Krásna Marek Kažimír.

"Už v piatok (17.9.) o 8.00 ma kontaktovali dvaja Rómovia na Miestnom úrade Košice - Krásna u mňa v kancelárii. Ponúkli mi, že mi zabezpečia v komunálnych voľbách rómske hlasy v celom meste a najmä na Luníku IX. Cena mala byť 5 eur za jeden hlas a provízia 5000 eur," povedal Kažimír. Doplnil, že Rómovia mu povedali, že s takýmto spôsobom už majú skúsenosti z parlamentných volieb pre jednu politickú stranu. "Keďže som nemal svedkov, povedal som, aby sa zastavil inokedy.

Prišli dnes a zopakovali ponuku už aj pred mojim kolegom," doplnil Kažimír. Prízvukoval, že okamžite im otvoril dvere a povedal im, že o takúto ponuku nestojí a nebude si v kampani kupovať hlasy. "Preto aj v stredu podám na týchto dvoch Rómov trestné oznámenie a prikladám aj záznam z kamery, ktorú som mal na úrade. Verím, že polícia ich podľa toho stotožní," doplnil Kažimír.

Marek Kažimír ako prvý v Košiciach ohlásil svoju kandidatúru na post primátora mesta už 29. januára. V súčasnosti sú známi traja kandidáti. Okrem Kažimíra ohlásil kandidatúru aj súčasný primátor František Knapík (KDH) a bývalý minister zdravotníctva Richard Raši (Smer - SD).

 Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner