KOŠICE: M. Kažimír je šokovaný drzosťou obchodníkov s hlasmi Rómov


ilustračné foto AP/František Iván

Košice 23. septembra 2010 (TASR) - Kauza údajnej ponuky na kupovanie rómskych hlasov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách v Košiciach má svoje pokračovanie.

Nezávislý kandidát na primátora Košíc Marek Kažimír dnes informoval, že je šokovaný drzosťou mužov, ktorí mu opakovane ponúkali hlasy košických Rómov za 5 eur za hlas a prémiu 5000 eur. Kažimír poskytol polícii záznam z bezpečnostnej kamery a podal v tejto súvislosti trestné oznámenie s podozrením na pokus o trestný čin marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. "Za vrchol drzosti považujem fakt, že jeden z mužov podal na mňa trestné oznámenie za ohováranie," povedal Kažimír.

Muža, ktorý sa mu predstavil ako Polák, nazval Kažimír grázlom. "Opakovane prišiel do mojej kancelárie a ponúkol mi za peniaze hlasy košických Rómov. Tento sa ide dožadovať očistenia svojho mena? Kde sme sa to dostali? Som šokovaný a verím, že príslušné orgány túto vec stihnú vyšetriť včas ešte pred komunálnymi voľbami," povedal Kažimír. Dodal, že obzvlášť ho mrzí reakcia protikandidáta a súčasného primátora Košíc Františka Knapíka, ktorý sa neostýchal naznačovať, že prípad pokusu o predávanie hlasov košických Rómov sa vlastne ani nemusel stať.

"Pán súčasný primátor Košíc by si mal uvedomiť, že týmto vyjadrením sa dostal takmer na úroveň oboch pánov, ktorí teraz tvrdia, že namiesto nelegálneho obchodu s hlasmi rómskych voličov mi iba dobromyseľne ponúkali roznos letákov a propagačných materiálov po Luníku IX," povedal Kažimír a dodal, že primátor Košíc by mal určite viac vážiť slová. František Knapík následne pre TASR uviedol, že nevidí dôvod sa k celému problému vyjadrovať.Neprehliadnite

VIDEO: Na východnom Slovensku sa deti s rodičmi učia záhradníčeniu.
OSTRAVA: Dávid sa vydával za vešticu Editu. Ľudí pripravil o viac ako 77 tisíc eur.
Bývalá splnomocnenkyňa a šéfka ústavu poslali Ficovi jasný odkaz! Šéf Smeru sa tomu nepoteší.
Maďarský spevák LL Junior zajtra pochová svojho syna. Zomrel pri autonehode.
banner