Jej sen sa už nenaplní. Zomrela legenda, Viera Bílá.


foto: ČT

Podľa medializovaných informácií dnes ráno zomrela česká speváčka Viera Bílá na infarkt v plzenskej nemocnici. 

"V pondelok 11. marca bola v nočných hodinách privezená 64-ročná pacientka na urgentný príjem Fakultnej nemocnice Plzeň. Jej zdravotný stav bol kritický. Aj napriek okamžitej resuscitácii sa lekárom nepodarilo obnoviť životné funkcie a pacientka zomrela," uviedla pre Gipsy Television Gabriela Levorová, hovorkyňa nemocnice.

Českú speváčku Vieru Bílú prirovnávali zahraničné médiá k Elle Fitzerald. Napriek tomu ju jej spôsob života priviedol na dno. Nielenže ju trápila samota, po smrti jej osudových mužov, ale speváčka s nezameniteľným hlasom v poslednom obodbí žila v chudobe v rokycanskej ubytovni. 

Posledný veľký rozhovor poskytla Gipsy Television

Vieru Bílú navštívil reportér Gipsy Television tesne pred Vianocami. V tom čase tvrdila, že sa ničoho nebojí, no z jej rozprávania bolo cítiť smútok. Bolo to hlavne preto, že prišla o manžela aj o syna. Pre ich smrť vraj dlho nemohla spievať. 

"Vianoce nebudem mať. Zomrel mi muž, syn, moja mama a ani nemám z čoho ich urobiť," povedala Viera Bílá pre Gipsy Television.

Viera Bílá zanechala stopu vo svete hudby. Koncertovala v Madride aj v New Yorku a v žánri World music bola veľkým pojmom. Mnohí ju však odsudzovali pretože podľahla gemblerstvu, kvôli ktorému prišla o všetko.Viera sa pred časom opäť pokúsila o comeback. Žiaľ jej to nevyšlo ani so skupinou Džino Rom-Rock. Manažér a kapelník Dušan Čonka, bol totiž krátko pred vydaním ich spoločného CD zatknutý a už druhý rok sedí vo väzení. Ich piesne preto doteraz nik nevydal.

Po odvysielaní našej reportáže dostala hudobná legenda ďalšiu nádej a to v spojení s hudobníkom Milanom Krokom a spevákom Jánom Bendigom. Nakrútili spoločný videoklip a plánovali aj spoločné turné. Speváčka sa ho však nedožila.

"Moje srdce plače... Nenachádzam spávne slová. Dnes zomrela vždy úžasná Viera Bílá. Legenda, ktorú som od malička odbivoval a miloval," uviedol Jána Bendig. 

Neprehliadnite

V Európskom parlamente sú traja Rómovia. Jeden z nich získal vysoký post.
Polícia obvinila troch mužov z okresu Michalovce a Trebišov. Ukradli 250 tisíc a drahé tehličky.
V prípade dvoch obžalovaných Rómov v kauze policajnej razie súd čaká na ESĽP.
V Karlových Varoch mal premiéru film o nepočujúcich rómskych deťoch zo Slovenska.
banner