FOTO: Polícia zakročila voči úžerníkovi z Chminianskych Jakubovan.


Foto: PZ SR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu úžery. V tejto súvislosti bol zadržaný 36 ročný muž z obce Chminianske Jakubovany, ktorý bol podozrivý zo spáchania tohto činu.

Na základe dôkaznej situácie bolo zadržanému mužovi vznesené obvinenie, ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. 

"Muž mal v rodnej obci požičiavať inému miestnemu mužovi mesačne sumu 200,- Eur. Spolu za dvanásť mesiacov išlo o sumu 2.400,- Eur. Dlžník bol povinný vracať zapožičané peniaze počas vyplácania sociálnych dávok a to s vopred určeným úrokom vo výške 100 %," uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.Podľa polície obvinený muž mal vedomosť, že dlžník je osoba žijúca vo veľmi biednych podmienkach.  Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia.Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner