EXKLUZÍVNE: Viera Bílá tak otvorene ešte o svojom trápení nehovorila.


foto: ČT

Českú speváčku Vieru Bílú prirovnávajú zahraničné médiá k Elle Fitzerald. Napriek tomu ju jej spôsob života priviedol na dno. Nielenže ju trápi samota, ale speváčka s nezameniteľným hlasom živorí v rokycanskej ubytovni. 

Viera Bílá tvrdí, že sa ničoho nebojí, no z jej rozprávania cítiť smútok. Je to hlavne preto, že prišla o manžela aj o syna. Pre ich smrť vraj dlho nemohla spievať. Vianoce preto pre speváčku nebudú také, ako keby jej milovaní muži žili. 

"Vianoce nebudem mať. Zomrel mi muž, syn, moja mama a ani nemám z čoho ich urobiť," povedala V. Bílá pre Gipsy Television.

Viera Bílá zanechala stopu vo svete hudby. Koncertovala v Madride aj v New Yorku a v žánri World music je dodnes pojmom. Mnohí ju preto odsudzujú, že pre gemblerstvo prišla o všetko.

Viera sa pred časom opäť pokúsila o comeback. Žiaľ jej to nevyšlo ani so skupinou Džino Rom-Rock. Manažér a kapelník Dušan Čonka, bol totiž krátko pred vydaním ich spoločného CD zatknutý a už druhý rok sedí vo väzení. Ich piesne preto doteraz nik nevydal.Vianoce bude speváčka tráviť v izbe, ktorá má len niekoľko metrov štvorcových. Toaletu a sprchu užíva aj s ďalšími obyvateľmi tamojšej ubytovne.

Keďže speváčka žije skromne, Gipsy Television sa rozhodla, že je spríjemní najkrajšie sviatky v roku. Redaktor Gerhard Hadi speváčke odovzdal v mene našej redakcie finančný dar.

Viac v reportáži Gerharda HadihoPreskočiť reklamu


Neprehliadnite

Posledná rozlúčka s Věrou Bílou sa uskutoční budúci týždeň v sobotu.
ČESKO: Pripravuje zmenu v exekúciách! Zisťovali sme detaily.
Pre úrady na Slovensku bol mentálne retardovaný. Vo Francúzsku je uznávaný tanečník!
Jej sen sa už nenaplní. Zomrela legenda, Viera Bílá.
banner