EPvoľby: Polícia bude dohliadať na priebeh sobotňajších volieb.


Archívne foto

Priebeh sobotňajších volieb do Európskeho parlamentu bude monitorovať aj polícia. Dohliadať bude okrem iného na bezpečnosť premávky.

"Na zabezpečenie verejného poriadku, prípadne zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky polícia opäť vyčlení adekvátne sily a prostriedky, ktoré budú zabezpečené ako v rámci bežného, tak aj zvýšeného výkonu služby všetkých služieb polície," uviedol hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

Pokiaľ by došlo k mimoriadnym udalostiam, bude o nich polícia informovať. "Priebežné informácie nemusia byť relevantné a presné," upozornil Slivka. Celkové výsledky bude podľa jeho slov prezentovať viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka na spoločnej nedeľnej tlačovej konferencii po vyhodnotení volieb.V sobotu budú obyvatelia voliť 14 europoslancov, vyberať môžu z 31 politických subjektov. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt.Neprehliadnite

VIDEO: Čašník si splnil sen. Na oslavu pozval známe osobnosti!
VIDEO: Film Ľoľi paradička je o zbližovaní a tolerancii, tvrdí jeho režisér.
A. Ravasz tvrdí, že Most-Híd nemôže predbežné výsledky hodnotiť pozitívne.
Andrej Kiska odovzdal palác novej prezidentke SR Zuzane Čaputovej
banner