CNN: O svetovom rómskom festivale "International Gypsy Fest-e" už vie celý svet


foto Gipsy Television

Bratislava 16. novembra 2010 (Gipsy Television/Katarína Mrňová) - Najprestížnejší, najkvalitnejší,  mnoho žánrový a teraz aj naznámejší rómsky festival. Takéto prívlastky má "International Gypsy Fest". O myšlienke svetového rómskeho festivalu sa totiž dozvedel celý svet. Reportáž o podujatí a jej riaditeľovi  odvysielala najuznávanejšia americká spravodajská televízia CNN.

Hlavnou postavou reportáže je riaditeľ festivalu Jozef Šivák. Divákov relácie World View, ktorú vysiela CNN informoval o myšlienke celého projektu a o podujatiach, ktoré boli súčasťou tohtoročného "International Gypsy Fest-u". "Dostať priestor v dobrom vysielacom čase a v najsledovanejšej televízií, ktorú sledujú milióny divákov na všetkých kontinetoch je pre nás veľký úspech. Navyše reportáž rotovala vo vysielaní CNN tri dni. Takže radšej ani nebudem uvažovať nad tým, koľko ľudí ju mohlo vidieť,"dodáva s úsmevom riaditeľ festivalu Jozef Šivák.

International Gypsy Fest založilo občianske združenie Roma Production v roku 2008. Podujatie sa počas troch rokov vyprofilovalo na prestížny festival, ktorý každý rok na Slovensko pozýva tých najlepších rómskych umelcov z celého sveta. Na festivale vystúpili umelci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Srbska, Bulharska, Macedónska, Španielska, Švédska, Argentíny a Brazílie. International Gypsy Fest je najdlhším rómskym festivalom. Počas siedmich dní trom tisíckam návštevníkom ponúkol autorskú výstavu fotografií "Cigáni - Gypsies", 2 - dňový filmový maratón, 4 - dňový divadelný workshop, koncert tradičnej rómskej hudby a galaprogram International Gypsy Fest, ktorý si v športovej hale v Trebišove pozrelo 1.400 divákov. Tretí ročník International Gypsy Fest-u sa konal pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča. 

 

 

Tu si môžete pozrieť reportáž - Roma telents showcased in SlovakiaNeprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner