ČESKO: Stovky ľudí odprevadili Věru Bílou na jej poslednej ceste.


foto: blesk.cz

Rodina, priatelia ale i fanúšikovania sa dnes rozlúčili so speváčkou Věrou Bílou. Podľa českých médií, asi štyri tisíc ľudí ju odprevadilo na jej poslednej ceste. Kráľovnú rómskej hudby pochovali na cintoríne v Rokycanoch.

Posledná rozlúčka so speváčkou začala o 11-tej hodine v kostole Panny Márie Snežnej v Rokycanoch. Zádušnú omšu slúžil tamojší rímskokatolícky farár Marek Winiarski.

Do kostola najprv mohla vstúpiť len rodina a blízki priatelia. Truhla bola pred bohoslužbou otvorená. Ľudia do nej dávali veci, ktoré Věra Bíla mala rada. Boli to cigarety a kvety. V truhle nechýbali ani peniaze pre prevoznika. V kostole hrala aj ľudová hudba, ktorú viedol speváčkyn synovec Jiří Giňa.Po obrade sa následne dav ľudí vydal na tamojší cintorín. Speváčku pochovali v spoločnom hrobe s jej manželom.Speváčka Věra Bílá zomrela v utorok, 12. marca 2019 vo veku 64 rokov, údajne na infarkt. "V pondelok 11. marca bola v nočných hodinách privezená 64-ročná pacientka na urgentný príjem Fakultnej nemocnice Plzeň. Jej zdravotný stav bol kritický. Aj napriek okamžitej resuscitácii sa lekárom nepodarilo obnoviť životné funkcie a pacientka zomrela," uviedla pre Gipsy Television Gabriela Levorová, hovorkyňa nemocnice.

Fotogaléria:Neprehliadnite

VIDEO: Na východnom Slovensku sa deti s rodičmi učia záhradníčeniu.
OSTRAVA: Dávid sa vydával za vešticu Editu. Ľudí pripravil o viac ako 77 tisíc eur.
Bývalá splnomocnenkyňa a šéfka ústavu poslali Ficovi jasný odkaz! Šéf Smeru sa tomu nepoteší.
Maďarský spevák LL Junior zajtra pochová svojho syna. Zomrel pri autonehode.
banner