Čaputová po stretnutí s rómskymi študentmi: Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu.


Foto: Z. Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala v piatok na raňajky 10 rómskych študentov stredných a vysokých škôl. Ich výber zabezpečili jej poradcovia Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií UKF Nitra a Viktor Teru, riaditeľ Rómskeho vzdelávacieho fondu. 

"Veľmi sa teším z dnešného stretnutia so vzdelanými a rozhľadenými mladými ľuďmi, ktorí chcú aktívne prispieť k rozvoju Slovenska a už teraz ho úspešne reprezentujú," uviedla prezidetka SR Zuzana Čaputová.

Študenti, ktorí sa stretli s prezidentkou študujú biochémiu, farmáciu, pedagogiku, sociálnu prácu, techniku a mnohé ďalšie odbory a venujú sa aj dobrovoľníckym aktivitám nielen doma, ale aj v zahraničí. "Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu," uviedla Z. Čaputová.Podľa prezidentky realita je však taká, že životné príležitosti nemajú všetci rovnaké. Šanca, že sa dieťa z osady dostane na vysokú školu, je podľa Čaputovej menej ako jedno percento.

"Preto, ak chceme, aby bolo takýchto mladých ľudí viac, musíme naozaj systematicky podporovať vzdelávanie rómskych detí už od útleho detstva. Práve tak im umožníme žiť dôstojný život. A žiť dôstojne chceme predsa všetci," dodala prezidentka SR.Neprehliadnite

VIDEO: Na východnom Slovensku sa deti s rodičmi učia záhradníčeniu.
OSTRAVA: Dávid sa vydával za vešticu Editu. Ľudí pripravil o viac ako 77 tisíc eur.
Bývalá splnomocnenkyňa a šéfka ústavu poslali Ficovi jasný odkaz! Šéf Smeru sa tomu nepoteší.
Maďarský spevák LL Junior zajtra pochová svojho syna. Zomrel pri autonehode.
banner