SPRÁVY

VIDEO: Tomáš Drucker predstavil svoj tím. Je v ňom aj Rómka!

Obrázok

Po vyzbieraní takmer 30-tisíc podpisov potrebných na registráciu politickej strany a ich odovzdaní dnes Tomáš Drucker predstavil programové priority a tím odborníkov Dobrej voľby. 

viac

V Bratislave budú diskutovať o pastorácii Rómov.

Obrázok

Pastorácia Rómov a jej prínos pre spoločnosť. Tejto téme sa bude venovať konferencia, ktorá bude v piatok v Bratislave. Na podujatí predstavia výsledky práce s Rómami prostredníctvom vybraných pastoračných projektov a diskutovať budú aj tom, aký prínos má pastoračná práca s Rómami.

viac

Elektrina naozaj zdražie. ÚRSO už povolil nárast cien o 24 percent.

Obrázok

Výrazné zvýšenie cien elektriny je už oficiálne. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví schválil najväčšiemu alternatívnemu dodávateľovi Magna energia zvýšenie cien silovej elektriny. A to až o takmer 24 percent. Cenové rozhodnutie je už právoplatné.

viac

V USA zomrel A. Moskovic, preživší bloku 66 v koncentračnom tábore Buchenwald.

Obrázok

Vo veku 88 rokov zomrel v sobotu (14. 9.) v Spojených štátoch preživší nacistického koncentračného tábora Buchenwald a významný aktivista vo vzdelávaní o zverstvách páchaných počas druhej svetovej vojny, rodák zo Slovenska Alex Moskovic.

viac

Čaputová po stretnutí s rómskymi študentmi: Som na nich hrdá, pretože sú inšpiráciou aj pre majoritu.

Obrázok

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala v piatok na raňajky 10 rómskych študentov stredných a vysokých škôl. Ich výber zabezpečili jej poradcovia Jurina Rusnáková, riaditeľka Ústavu romologických štúdií UKF Nitra a Viktor Teru, riaditeľ Rómskeho vzdelávacieho fondu. 

viac


banner