SPRÁVY

17. november sa spája s odporom študentov proti totalitnej moci.

Obrázok

Na Slovensku sa od roku 2001 pripomína 17. november ako Deň boja za slobodu a demokraciu. Dátum 17. november sa spája aj s Medzinárodným dňom študentstva. Odpor proti totalitnej moci počas druhej svetovej vojny si 17. novembra pripomínajú študenti na svete.

viac

LÍVIA JÁRÓKA: Podpredsedníčkou Európskeho parlamentu je po prvý raz Rómka.

Obrázok

Poslanci Európskeho parlamentu zvolili za podpredsedníčku Líviu Járóka. Maďarská europoslankyňa sa tak stala prvou Rómkou, ktorá bude zastávať tento významný post. 

viac

Terénnym sociálnym pracovníkom či garantom komunitného centra budú môcť byť aj Rómovia bez vysokej školy!

Obrázok

Terénneho sociálneho pracovníka a garanta komunitného centra budú môcť od januára vykonávať aj Rómovia bez vysokej školy. Parlament schválil pozmeňujúci návrh z dielne Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity. 

viac

SaS: Predstavila reformu osád, hovorí o práci, vzdelaní aj novom ministerstve.

Obrázok

Práca dospelým, vzdelanie deťom, maximálna zásluhovosť a nové ministerstvo pre sociálne vylúčené spoločenstvá. To sú princípy reformy sociálne vylúčených spoločenstiev (SVS), ktorú pripravila Lucia Ďuriš Nicholsonová z SaS

viac

SOCIÁLNE: Dávky v hmotnej núdzi sa v budúcom roku zvýšia o 5 %.

Obrázok

Od nového roka štát zvýši poberateľom sociálne dávky o 5%. Zvýši sa aj aktivačný príspevok. Viac informácií nám o pripravovanej zmene povedal hovorca Ministerstva práce Michal Stuška.

viac


banner