SPRÁVY

V Rusku budú reprezentovať Slovensko, no chýbajú im peniaze.

Obrázok

20 členný súbor mladých ľudí zo Zvolena čoskoro odcestuje do Moskvy, kde bude reprezentovať Slovensko. Organizátor zájazdu, OZ Lavuta, im podľa slov šéfa súboru hradí z dotácie cestovné výdavky a ubytovanie. Deťom  ale chýbajú peniaze na vreckové.

viac

Asistenti osvety zdravia pracujú už aj v nemocniciach.

Obrázok

Asistenti osvety zdravia od júna pracujú už aj v nemocniciach. Ministerstvo zdravotníctva, ako ich zamestnávateľ, tak zatiaľ umožnil ôsmim asistentom pracovať v zdravotníckych zariadeniach.

viac

Zamestnanosť Rómov výrazne zaostáva za väčšinovou populáciou na Slovensku.

Obrázok

Zamestnanosť Rómov výrazne zaostáva za väčšinovou populáciou na Slovensku. Príčinou je podľa analytikov nízka kvalifikácia a zručnosti, ktoré sú okrem iného aj dôsledkom slabých výsledkov Rómov v školskom systéme.

viac

PATAKYOVÁ: Budem trvať na tom, aby policajti mali pri raziách kamery.

Obrázok

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdá na tom, aby policajti mali pri raziách kamery. Argumentuje spornými prípadmi, kedy sa Rómovia sťažovali na fyzické útoky zo strany policajtov.

viac

Exekutíva EÚ upozornila, že Európania nesmú zabudnúť na holokaust Rómov.

Obrázok

Európska komisia si pri príležitosti Medzinárodného dňa spomienky na holokaust Rómov, ktorý pripadá na 2. augusta, pripomenula pamiatku státisícov rómskych obetí holokaustu.

viac