VIDEO: Junior Eurovíziu vyhrala poľská Rómka.


Foto, video: Eurovision Song Contest/EBU

Poľská Rómka, Viki Gabor vyhrala spevácku súťaž Junior Eurovision Song Contest. Poľsko vďaka mladej speváčke vyhralo súťaž druhýkrát po sebe.

Viki Gabor získala 278 hlasov potom čo zaspievala skladbu s názvom Superhrdina. V súťaži bojovala proti mladým umelcom z 18 krajín.

O hlavnú cenu bojovalo Albánsko, Arménsko, Austrália, Bielorusko, Francúzsko, Gruzínsko, Írsko, Taliansko, Kazachstan, Malta, Severné Macedónsko, Portugalsko, Holandsko, Rusku, Španielsko, Srbsko, Ukrajina a Wales.

12-ročná Viki Gabor pochádza z rómskej rodiny. Jej rodičia hrajú tradičnú rómsku hudbu a jej staršia sestra zase skladá piesne. Viki sa narodila v Nemecku, vyrastala vo Veľkej Británii a momentálne žije v Krakove.

Viki Gabor bola tento rok finalistkou poľskej verzie súťaže The Voice Kids. Svoj debutový singel s názvom Time vydala vo februári a na YouTube má takmer 3 milióny zhliadnutí.  Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

Niekoľko rodín z Trebišova je bez elektriny niekoľko mesiacov. Situácia sa zmenila až keď sme sa o prípad začali zaujímať.
Fico mal súhlasiť s vyjadreniami Mazureka, teraz ho preto obvinili!
VOĽBY2020: Na Matovičovej kandidátke sú títo Rómovia!
VIDEO: V občianskych hliadkach zväčša pracujú muži. V Sečovciach ale dozerajú na poriadok aj ženy!
banner