Hviezda Grand finále Eurovision Song Contest 2017 vystúpi v Bratislave!


foto IBU

Na Eurovision Song Contest, ktorá sa tento rok uskutočnila v ukrajinskom Kyjeve, mal ôsmu najlepšiu pieseň spomedzi interpretov a kapiel z 35-tich krajín. 

Maďarský spevák Joci Pápai u miliónov divákov zabodoval piesňou Origo, ktorá je zmesou tradičnej rómskej hudby, popu a hipster štýlu. Práve tento spevák sa o niekoľko týždňov predstaví aj bratislavským divákom.

V hlavnom meste vystúpi 7. septembra v rámci módnej show s názvom Visegrad Roma Designer, ktorá je súčasťou 10. ročníka Gypsy Festu.„Keď sme Jociho oslovili, okamžite s vystúpením na módnej show súhlasil, pretože je hrdý Róm. Visegrad Roma Designer chce totiž upozorniť na talentovaných dizajnérov, ktorí robia dobré meno svojmu etniku,“ povedal hovorca festivalu Róbert Hamburgbadžo.

Exkluzívne modely pre Gypsy Fest pripravila dizajnérka Monika Vontszemuová, ktorá patrí k popredným tváram súčasnej módnej scény na Slovensku. Rómska návrhárka vytvorila v predchádzajúcich rokoch modely pre niekoľko ročníkov súťaže Miss Slovensko.

Ďalšou úspešnou tvárou je slovenský dizajnér Pavel Berky žijúci vo Veľkej Británii. Tento rok vyhral v Spojených štátoch amerických súťaž s názvom Exalt Fashion Show. Vďaka víťazstvu mal vlastnú módnu prehliadku v štyroch svetových metropolách: v New Yorku, v Miláne, v Paríži a v Londýne.

Treťou tvárou, ktorá sa predstaví v rámci Visegrad Roma Designers je zakladateľka maďarskej módnej značky Romani design. Erika Varga patrí vo svojej krajine k popredným dizajnérkam. „Jej modely si obliekajú mnohé moderátorky viacerých tamojších televízií,“ doplnil HamburgbadžoV programe tiež vystúpi český spevák Ján Bendig. Podujatie finančne podporil International Visegrad Fund, Bratislavský samosprávny kraj a mesto Bratislava v rámci grantového programu Ars Bratislavensis. 

PREDAJ VSTUPENIEK TUPreskočiť reklamu


Neprehliadnite

PREMIÉRA: Rómske správy Hiri
VIDEO: RTVS školilo budúcich a súčasných redaktorov rómskeho vysielania.
VIDEO: Prvý rómsky boyband "Roma Boyz" predstavil svoj prvý singel a klip.
Slovensko vymanilo z rizika chudoby a sociálneho vylúčenia už 161 tisíc ľudí.
banner