Hviezda Grand finále Eurovision Song Contest 2017 vystúpi v Bratislave!


foto IBU

Na Eurovision Song Contest, ktorá sa tento rok uskutočnila v ukrajinskom Kyjeve, mal ôsmu najlepšiu pieseň spomedzi interpretov a kapiel z 35-tich krajín. 

Maďarský spevák Joci Pápai u miliónov divákov zabodoval piesňou Origo, ktorá je zmesou tradičnej rómskej hudby, popu a hipster štýlu. Práve tento spevák sa o niekoľko týždňov predstaví aj bratislavským divákom.

V hlavnom meste vystúpi 7. septembra v rámci módnej show s názvom Visegrad Roma Designer, ktorá je súčasťou 10. ročníka Gypsy Festu.„Keď sme Jociho oslovili, okamžite s vystúpením na módnej show súhlasil, pretože je hrdý Róm. Visegrad Roma Designer chce totiž upozorniť na talentovaných dizajnérov, ktorí robia dobré meno svojmu etniku,“ povedal hovorca festivalu Róbert Hamburgbadžo.

Exkluzívne modely pre Gypsy Fest pripravila dizajnérka Monika Vontszemuová, ktorá patrí k popredným tváram súčasnej módnej scény na Slovensku. Rómska návrhárka vytvorila v predchádzajúcich rokoch modely pre niekoľko ročníkov súťaže Miss Slovensko.

Ďalšou úspešnou tvárou je slovenský dizajnér Pavel Berky žijúci vo Veľkej Británii. Tento rok vyhral v Spojených štátoch amerických súťaž s názvom Exalt Fashion Show. Vďaka víťazstvu mal vlastnú módnu prehliadku v štyroch svetových metropolách: v New Yorku, v Miláne, v Paríži a v Londýne.

Treťou tvárou, ktorá sa predstaví v rámci Visegrad Roma Designers je zakladateľka maďarskej módnej značky Romani design. Erika Varga patrí vo svojej krajine k popredným dizajnérkam. „Jej modely si obliekajú mnohé moderátorky viacerých tamojších televízií,“ doplnil HamburgbadžoV programe tiež vystúpi český spevák Ján Bendig. Podujatie finančne podporil International Visegrad Fund, Bratislavský samosprávny kraj a mesto Bratislava v rámci grantového programu Ars Bratislavensis. 

PREDAJ VSTUPENIEK TUPreskočiť reklamu


Neprehliadnite

ŠKOLSTVO: VÚDPaP má novú šéfku, je ňou Janette Motlová.
KOŠICE: Divadlo Romathan uvádza v premiére tragikomédiu Očistec.
KECEROVCE: Šikovní študenti si prevzali výučné listy SOŠ technickej.
TALIANSKO: Minister vnútra Salvini pobúril verejnosť plánom na sčítanie Rómov.
banner
banner