O nás


Gipsy Television je rómska internetová televízia. Projekt realizuje European Media Centre od roku 2010. Cieľom je prinášať divákom, čitaťeľom nášho portálu aktuálne informácie z oblasti sociálnej politiky, školstva, zdravotníctva, ľudských práv či diskriminácie. Hlavným nástrojom na dosiahnutie  cieľa je autorská výroba audiovizuálnych diel.

V rámci svojich aktivít zlepšujeme povedomie širokej verejnosti vo vzťahu k marginalizovaným rómskym komunitám, pretože jej ukazujeme rómske pozitívne vzory a projekty dobrej praxe. Zlepšujeme tak verejnú mienku o Rómoch. 

Na výrobe reportáží a televíznych relácií pracuje rómsky tím žurnalistov, čím na Slovensku budujeme novú generáciu menšinových novinárov. Naši spolupracovníci sa etablovali medzi majoritných žurnalistov. Dnes už môžeme konštatovať, že sú profesionáli. Dokazuje to aj záujem celoplošných médií, ako televízie JOJ či denníka Sme. Práve s týmito médiami spolupracujú naši reportéri.  

Gipsy Television vyrába vlastné televízne formáty. Na ich produkcii spolupracujú aj experti z najsledovanejších televízií na Slovensku. Naše relácie vysielajú aj niektoré regionálne televízie s pokrytím 500 tisíc domácností.banner