VIDEO: Kotlebovci burcovali proti Rómom v Medzilaborciach. V B. Bystrici zase Rómovia pochodovali proti extrémistom.


foto: Gipsy TV, M. Balog

Kotlebovci v sobotu burcovali v Medzilaborciach proti Rómom. V Banskej Bystrici zase pochodovali proti extrémistom Rómovia, aktivisti aj zástupcovia viacerých cirkví. 

Koncom septembra prepadol neznámy páchateľ predavačku potravín na železničnej stanici v Medzilaborciach. Ženu škrtil a udieral do tváre, z pokladne si vzal približne 60 eur. Polícia napokon troch mužov vypátrala, momentálne sú vo väzbe.

Pre tento skutok prišli Kotlebovci v sobotu do Medzilaboriec burcovať ľudí proti Rómom. Na bezpečnosť dohliadala polícia. K stretom medzi Rómami a extrémistami nedošlo. Na mítingu sa zúčastnil aj poslanec NR SR Milan Mazurek a kandidát na prešovského župana za ĽSNS.

V Banskej Bystrici zase Rómovia pochodovali proti Kotlebovi.

Zástupcovia viacerých cirkví, aktivisti ale i ľudia žijúci v kraji protestovali proti fašizmu. Nechcú, aby blížiace sa župné voľby opäť vyhral Marián Kotleba. Protestný pochod zorganizovala občianska platforma Nie v našom meste. Na pochod prišli asi tri stovky ľudí.

Pred ľuďmi na pódiu vystúpili zástupcovia katolíckej, evanjelickej, ale aj židovskej obce, folkloristi či aktivisti. Pochod spojil aj všetkých odstúpivších kandidátov na župana a najsilnejšieho súpera Mariána Kotlebu. Protestujúcich oslovila Zuzana Hájková, šéfka štúdia tanca, ktorému súčasné vedenie župy stoplo štátom schválené peniaze.Preskočiť reklamu


Neprehliadnite

VOĽBY 2017: Kandidátom vo voľbách do VÚC dávame hlas krúžkovaním ich čísiel.
SAM KHERE: Ako žijú Rómovia v Prievidzi? Navštívili sme aj festival v Šamoríne.
ŠKOLSTVO: Materiály pre menšinové vzdelávanie testujú vo vybraných školách.
Vinu na streľbe v P. Polhore majú i politici, tvrdí šéf OZ Únie Rómov na Slovensku.
banner